Przeskocz do treści
Rowerami w świat
Inne

Rowerami w świat

Czy da się dojechać rowerem na kraniec świata? W jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników? Czy wiecie, że mieszkańcy andyjskich wiosek nie mają zegarków, ale zawsze mają czas? O tym i wielu innych podróżniczych historiach opowie Mateusz Waligóra w ramach Kolosowych Spotkań w Dworku – odwiedźcie nas 14 stycznia o godz. 17.00, Sala Teatralna (ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

Podczas Kolosowych spotkań w Dworku słynni globtroterzy opowiadają o swoich wyprawach i przedstawiają naprawdę fascynujące historie. Towarzyszy temu pokaz slajdów i dyskusja.
Tym razem w Dworku zrobi się rowerowo, bo gościem styczniowych Kolosowych Spotkań będzie Mateusz Waligóra. Opowie o tym, jak wspólnie z żoną Agnieszką, przemierzył Amerykę Południową i Australię, za co na Kolosach 2014 otrzymali wyróżnienie w kategorii „Wyczyn roku”. W skrócie: 2 lata, 2 kontynenty, 16 000 km rowerem, 7 wysokich gór i milion przygód.
Mateusz Waligóra – miłośnik pustyń i specjalista od trudnych wypraw. Oprócz tej, którą odbył wraz z żoną, o czym opowie w Dworku, ma na koncie również m.in. samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej (wyróżnienie na Kolosach 2015) oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Na co dzień pracuje jako przewodnik wypraw trekkingowych, pisze i robi zdjęcia (www.nakrancach.pl).

Prowadzenie: Janusz Janowski
Więcej informacji: kolosy.pl