Przeskocz do treści
Rowerem przez 5 kontynentów
Inne

Rowerem przez 5 kontynentów

Po wakacyjnej przerwie Kolosy wracają do Dworku. I od razu – z przytupem i chrzęstem opon. Naszym gościem będzie Piotr Strzeżysz – laureat Kolosa 2014, najbardziej oryginalny i najlepiej piszący polski rowerzysta-podróżnik ostatniej dekady, autor „Powidoków”, „Makaronu w sakwach” i „Campy w sakwach”, wreszcie – niezrównany prelegent. Zapraszamy w sobotę, 17 października, o 17.00.

Piotr StrzyżPiotr Strzeżysz na samotne wyprawy zaczął jeździć, gdy miał ledwie kilkanaście lat. Dziś ma ich (i lat) trochę więcej, ale pasja do przemierzania przestrzeni wcale w nim nie osłabła. W swoim dorobku ma m.in. samotne przejazdy rowerem przez Himalaje oraz przez Andy – w obu przypadkach zimą! – a także wielką wyprawę z północy na południe Ameryki.

W marcu 2015 roku, podczas ostatnich Kolosów, otrzymał główną nagrodę w kategorii „Podróże” (za wytrwałość w próbach odnalezienia życiowej prawdy w podróży i odwagę przyjmowania tego, co przyniesie droga) oraz Nagrodę Publiczności za najlepszą prezentację (w której zrelacjonował swoją rowerową podróż z Alaski na Ziemię Ognistą). W Dworku zrobi retrospektywę i opowie (pokazując znakomite zdjęcia) o tym, co spotykało go w drodze przez ponad 20 lat.

Sala Teatralna
Wstęp wolny