Przeskocz do treści
Rozkołysany Blues
Inne

Rozkołysany Blues

W piwnicach Dworku Białoprądnickiego na stałe już zagościł amerykański blues w najlepszym wydaniu. To w nich, co miesiąc, można wysłuchać koncertów w wykonaniu zespołu Soul Finger, stworzonego przez Bodzonia i Grybosia, oraz zaproszonych gości. Zapraszamy w poniedziałek (2 czerwca) o 19:00.

Gdy Krzysztof Bodzoń wrócił do Polski po 30 latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez ten czas był czynnym muzykiem, rozpoczął współpracę z Grzegorzem Grybosiem. Tak narodził się krakowski zespół Soul Finger. Inspiracją muzyczną dla grupy stała się ta muzyka, którą Bodzoń grał na zachodnim wybrzeżu USA – w Los Angeles, Las Vegas i San Diego. Styl zespołu jest wypadkową RNB z lat 60-tych ze wschodniego wybrzeża, Texas Blues oraz Delta Blues, z czego w rzeczywistości powstał West Coast Blues. Koncert zespołu jest możliwością obcowania w Polsce z bluesem, obecnie najbardziej popularnym w Kalifornii.

Zespół ma za sobą liczne koncerty zarówno w kraju jak i za granicą, w klubach i na festiwalach. Soul Finger współpracował m.in. ze znanym kalifornijskim wokalistą i harmonijkarzem Kennym Shoppmeyerem oraz z przedstawicielem muzyki Cajun i Zidaco z Luizjany – D’Jalmą Garnierem.

Skład zespołu:

Krzysztof Bodzoń – gitara basowa, wokal – do współpracy zaprosili go m.in.: Robbie Kruger (The Doors), Ray Manzarek (The Doors), Stu Goldberg (Mahavisnu Orchestra), Jean Luc Ponty, Czesław Niemen, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak
Grzegorz Gryboś – gitara – współpracował między innymi z: Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim, Edytą Geppert, Nippy’m Noya, Steve’em Loganem, Tomasem Sanchezem, Joachimem Mencelem, Laszlo Sule’m, Jukim Valipakka, Maćkiem Maleńczukiem
Rafał Zając – perkusja – młody, dobrze rockujący perkusista

Piwnice Dworku Białoprądnickiego
Wstęp wolny