Przeskocz do treści
Sabas
Inne

Sabas

„Poezja, Songi, Pejzaże” – w ramach Salonu Artystycznego Sabas 3 kwietniao godz. 18.00 (Piwnice) zapraszamy na spotkanie z twórczością artysty o bardzo szerokim wachlarzu możliwości twórczych, Roberta Marcinkowskiego. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

ROBERT MARCINKOWSKI – krakowianin. Oprócz projektowania architektonicznego i nauczania na krakowskim Wydziale Architektury Robert Marcinkowski, zajmuje się twórczością w dziedzinach grafiki użytkowej, plastyki, fotografii, muzyki i poezji. Odnosił sukcesy w tak oderwanych od siebie dziedzinach, jak konkursy jednego wiersza (Janowska Jesień Poetycka) czy „Figury Niemożliwe” (miesięcznik „Fantastyka”). Aktywnie wspierał powstające czasopisma („Arkada”, „Architekton”), plasujące się na pograniczu świata nauki, sztuki i kultury. Pierwsze wyróżnienie na Biennale Architektury otrzymał za połączenie walorów poetyckich wiersza z architekturą. Indywidualnie wystawiał, głównie w Krakowie, projekty, grafiki i fotografie. W autorskim cyklu „Wieczorów o Domu” (SARP) prezentował refleksje z podróży, oraz twórczość fotograficzną i poetycko – muzyczną, wypływającą z nieustannej obserwacji świata.

Wydał indywidualne książki poetyckie: Jutro (1990), Przez krajobraz nieziemski iście (2000), …Kolwiek (2006), Kierunki żeglugi (2008).