Przeskocz do treści
Sabas
Inne

Sabas

W poniedziałkowy wieczór, 18 grudnia o godz. 18.00, w ramach cyklu Sabas,wysłuchamy koncertu gitarowego Krzysztofa Nieboraka połączonego z promocją płyty „I znowu jesień”. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny (Piwnice).

Krzysztof Nieborak urodził się w 1964 roku we Wrocławiu. W 1977 r. rozpoczął edukację muzyczną, bardzo szybko, bo już w dwa lata później zwyciężając w konkursach gitarowych w Strzelcach Krajeńskich i Żaganiu. W 1987 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym w klasie gitary klasycznej.

Podczas stypendium artystycznego w Wyższym Instytucie Sztuki w Hawanie odbył kursy mistrzowskie u uznanych wirtuozów gitary. Grał koncerty m.in.: w Danii, Niemczech, Meksyku, Hiszpanii, Belgii, we Francji, na Kubie.

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Darłowski Weekend Gitarowy. W latach 1996/97 był redaktorem naczelnym czasopisma muzycznego GITARA – Historia, Aktualności. Jest jurorem konkursów gitarowych m.in. w Żaganiu, Głogowie, Gdańsku, Trzebiatowie, Tomaszowie Mazowieckim. ss

W 2003 r. nagrał 33 miniatury gitarowe Stanisława Mrońskiego, kompozytora łódzkiego.

W latach 1993 – 2003 nagrał 5 płyt solo oraz 3 łączone z innymi muzykami.
W 2014 nagrywał swoją 6. solową płytę pt. I ZNOWU JESIEŃ…nastrojowe utwory na gitarę klasyczną.