Przeskocz do treści
Salon Artystyczny
Inne

Salon Artystyczny

W najbliższym Salonie Artystycznym Sabas przedstawimy twórczość malarki, poetki autorki tekstów piosenek Anny L. Zięby. Na ten wyjątkowy wieczór do Piwnic Dworku zapraszamy 5 czerwca (poniedziałek) o godz.18:00. Prowadzenie: Beata Anna Symołon. Wstęp wolny.

ANNA L. ZIĘBA (malarka , poetka ) urodzona w Krakowie, gdzie ukończyła Studium Pedagogiczne oraz Akademię Wychowania Fizycznego. Od 1987 roku mieszka w Holandii gdzie aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym i kulturalnym Polonii Holenderskiej: Kunst Kring Voorne (holenderskie stowarzyszenie artystów), Poolse Podium (Scena Polska) i PNKV (Polsko- Niderlandzkie Towarzystwo Kulturalne). Od roku 2000 pracuje również jako aktor na użytek służb medycznych i ratowniczych.

Specjalizuje się w technice – kredka. Maluje figuratywnie . Do wyrażania nastroju używa grę światła i cienia oraz niuansowanie kolorów. Wystawiała w Holandii, Belgii i Niemczech. Obrazy w zbiorach urzędów miast : Den Briel i Westvoorne oraz prywatnych. Ważniejsze ekspozycje: Ambasada RP w Hadze, Galeria Miejska (Ben Briel) ,Gemeente Huis Westvoorne Kuikenhof (Liesse), „Kunst Schouw”
(Burg-Haamstede), SKVR (Rotterdam).