Przeskocz do treści
Scena dla Młodych
Inne

Scena dla Młodych

W najbliższy wtorek, 27 września scena w Dworku należeć będzie do młodych – zdolnych. Zagrają oni utwory znakomitych, słynnych kompozytorów, m.in. F. Chopina i W. A. Mozarta. Zapraszamy o godz. 18.00, Sala Kominkowa, wstęp wolny.

WYSTĄPIĄ:
Dawid Szot – obój
Paweł Petkowicz – fagot
Paweł Sopel – fortepian

Nad przygotowaniem artystów czuwa prof. Paweł Solecki

W programie koncertu utwory:
A. Skriabin- IV Sonata Fis-dur op. 30 nr 4
F. Chopin- Etiuda a-moll op.25, Polonez A- dur op. 40 nr 1
W.A. Mozart- Koncert C- dur na obój i orkiestrę KV285d, część I
J.W Kalliwoda Wariacje B-dur na fagot i orkiestrę op.57
J. Russo- Pastorale i Tarantella na fagot solo

Paweł Sopel – student II roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr.hab. Marka Szlezera. Dwukrotnie brał udział jako pianista w Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Pobierał lekcje mistrzowskie m.in u Andrzeja Jasińskiego, Waldemara Andrzejewskiego czy Grzegorza Kurzyńskiego. Interesuje się również muzyką jazzową i rozrywkową.

Dawid Szot- absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie oboju prof. Jerzego Kotyczki i asystenta Maksymiliana Lipienia. Uczestniczył w wielu kursach i warsztatach obojowych. Jest również laureatem ogólnopolskich przesłuchań dla szkół muzycznych II st. Koncertuje kameralnie jak i w różnych projektach orkiestrowych.

Paweł Petkowicz – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie ( 2015 r.) w klasie fagotu dr hab. Wojciecha Turka. Uczestniczył w kilku konkursach dla szkół muzycznych II st., a jako student w międzynarodowym konkursie zespołów kameralnych we Włoszech ( Chieri). Brał czynny udział w kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych. Jest założycielem i członkiem zespołu Reediano Trio, z którym koncertuje kameralnie.

SCENA DLA MŁODYCH to projekt skierowany do utalentowanych, młodych adeptów sztuki muzycznej – uczniów, studentów i absolwentów wyższych szkól muzycznych, stwarzający możliwość prezentacji swoich umiejętności szerszej publiczności. Miłośników młodego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną i nie tylko zapraszamy do udziału w koncertach.

Chcesz u nas zagrać? Skontaktuj się z nami telefonicznie: 12 420 49 52 lub mailowo: dorota.trembecka@dworek.eu