Przeskocz do treści
Sikora Piano Duo
Inne

Sikora Piano Duo

Czeka Was kawał świetnej muzyki fortepianowej w wykonaniu młodych – zdolnych. W czwartek, 18 maja o godz. 18.00 wystąpi u nas Sikora Piano Duo i zaprezentuje arcydzieła muzyki kameralnej Mozarta, Mendelssohna oraz Ravela. Wstęp wolny.

Duet fortepianowy tworzą absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej – Marta Wójcik-Sikora oraz Jakub Sikora. Współpracę rozpoczęli już w czasie studiów w klasie kameralistyki prof. Reginy Michalak i prof. Grzegorza Biegasa. W 2015 roku ukończyli studia podyplomowe na specjalności „Duet fortepianowy” pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały. Obecnie duet kształci się pod kierunkiem światowej sławy duetu Genova & Dimitrov. Na co dzień obydwoje pracują jako nauczyciele w Szkołach Muzycznych I i II stopnia.

Zdobyli trzecią nagrodę w 2011 roku na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Music without limits” w Druskiennikach (Litwa) oraz pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Forio d’Ischia (Włochy) w roku 2014. W listopadzie 2016 roku zajęli drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Chopin in Roma” w Rzymie w kategorii duetów fortepianowych na cztery ręce.

Koncert odbędzie się w Sali Kominkowej, ul. Papiernicza 2.

Więcej informacji: www.sikorapianoduo.pl