Przeskocz do treści
Inne

Sinfonietka

Kto powiedział, że koncerty noworoczne są tylko dla dorosłych? W sobotę, 10 stycznia, Sinfonietta Cracovia zagra u nas pierwszy koncert z nowego cyklu dla dzieci SINFONIETKA pt. „Wesołe drewienko w Nowym Jorku”. Udział w nim weźmie światowej sławy francuski klarnecista Michel Lethiec.

Sinfonietta Cracovia otwiera nowy cykl koncertów dla dzieci pod nazwą „Sinfonietka”. Interaktywny koncert noworoczny wprowadzi najmłodszych w świat klasyki i jazzu w luźnej atmosferze zabawy w karnawałowym nastroju. Dzieci na pewno nie będą się nudzić przy wesołych dźwiękach „drewienka” (klarnetu) w trakcie jego muzycznej podróży po Nowym Jorku, w takt amerykańskiej muzyki z pogranicza swinga, tanga i klasyki Gershwina, Bernsteina, Piazzolli i innych.

Koncert poprowadzi – wspólnie z niepozbawionym poczucia humoru Michelem Lethiecem – Jurek Dybał. Przewidziano wiele niespodzianek i interdyscyplinarne zabawy muzyczne. „Traktujemy ten projekt bardzo priorytetowo, bo dzieci są najbardziej wymagającą i szczerą publicznością i łatwo dostrzegają brak zaangażowania artystów. Na pewno damy z siebie wszystko, żeby w fajny i przystępny sposób kształcić publiczność przyszłości, wzbogacając tym samym ofertę wydarzeń kulturalnych dla dzieci w Krakowie. Szczególnie cieszy mnie też, że dzięki remontowi Dworku możliwy jest udział dzieci i osób niepełnosprawnych w tym wydarzeniu” – mówi dyrektor Sinfonietty Jurek Dybał.

Zapraszamy na ten niezwykły koncert w sobotę, 10 stycznia, o godz. 17.00 do sali kominkowej.
Bilety w cenie 10 zł można rezerwować e-mailowo: office@sinfonietta.pl i telefonicznie: 12 4167075 lub 12 4167077.

klarnet
Wykonawcy:
Michel Lethiec – klarnet
Jurek Dybał – dyrygent i prowadzenie
Sinfonietta Cracovia

W programie: Gershwin, Bernstein, Piazzolla.