Przeskocz do treści
Śladami Sagi o Ludziach Lodu
Inne

Śladami Sagi o Ludziach Lodu

Podczas kolejnego slajdowiska z cyklu „Pociąg do podróży”, przemierzymy Danię, Szwecję i Norwegię. Prelegenci powiodą nas śladami Sagi o Ludziach Lodu. Zapraszamy w czwartek, 10 grudnia, o godz. 18.00.

W sierpniu 2015 roku, zafascynowani twórczością Margit Sandemo, wyruszyli w trasę po Skandynawii, by nakręcić film dokumentalny „Śladami Sagi o Ludziach Lodu”. W Szwecji udało im się spotkać się z samą autorką, by przedstawić jej swój filmowy pomysł. Spędzili niezapomniane dwa tygodnie, podróżując po Skandynawii, odnajdując miejsca opisane w książkach i docierając do przepięknych krain, Na swojej drodze spotkali wielu przyjaznych ludzi.

Podczas spotkania w Dworku, Klaudyna Góralska (pomysłodawczyni i koordynatorka wyprawy) oraz Krzysiek Buratyński (kierowca, operator i kompozytor muzyki) opowiedzą o swojej skandynawskiej podróży, a także o filmie dokumentalnym, który powstaje z materiałów zebranych podczas wyprawy. To slajdowisko zarówno dla fanów Sandemo, jak i tych, którzy kochają Północ, magiczne opowieści i dzikie szlaki!

Piwnice
Wstęp wolny