Przeskocz do treści
Słodka opera
Inne

Słodka opera

Od 13 lat uwielbiane przez publiczność „Spotkania z operą i nie tylko” wspiera Cukiernia Wojciech Doliński. Z okazji jubileuszu 70 – lecia cukierni najbliższy koncert będzie dedykowany właśnie tej firmie. 16 maja o godz. 18.00 (Sala Kominkowa) zapraszamy na prawdziwą muzyczną (i nie tylko!) ucztę: wystąpi zespół muzyki dawnej Salsamentum prezentujący muzykę dworską oraz kwartet smyczkowy grający utwory klasyczne, filmowe i jazzowe.

W trakcie koncertu właściciele cukierni zdradzą wiele „słodkich tajemnic” : o cukierni, jej historii i wyrobach. Będzie także degustacja pysznych wypieków.

Gospodarzem koncertu jest tradycyjnie Jan Migała.

Zespół Muzyki Dawnej Salsamentum powstał w 2007 r. w Krakowie z inicjatywy młodych muzyków połączonych pasją wykonywania muzyki dworskiej z epoki Renesansu i Baroku. W repertuarze Zespołu znaleźć można nie tylko muzykę towarzyszącą tańcom dworskim, ale również świecką i religijną muzykę wokalną, tworzoną zarówno przez anonimowych kompozytorów, jak i – najznamienitszych autorów z epoki. W ofercie Zespołu są również opracowania współczesnej muzyki rozrywkowej. Muzycy do tej pory występowali m.in. podczas Festiwalu Tańców Dworskich Cracovia Danza, Festiwalu Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu czy podczas Letniego Festiwalu Muzyki Dawnej w Wilanowie. Zespół wielokrotnie koncertował w Krakowie oraz podczas różnego rodzaju wydarzeń artystycznych na terenie całego kraju.

Sala Kominkowa
Bilety w cenie 15 złotych można kupić w kasie Dworku lub tuż przed imprezą.