Przeskocz do treści
Smaki Adżarii
Inne

Smaki Adżarii

Batumi – herbaciane pola z piosenki Filipinek, czy nowoczesne budynki i tętniące życiem uliczki? A może jedno i drugie? Iśka Marchwica w Batumi spędziła intensywne chwile – intensywne jak smaki, zapachy i kolory całej Adżarii. Na podróż po tym regionie Gruzji zapraszamy w czwartek 13 października, o godz. 18.00.

Batumi – herbaciane pola z piosenki Filipinek, czy nowoczesne budynki i tętniące życiem uliczki? A może jedno i drugie? Widoki na morze zapierają dech. Ale Batumi to nie tylko miasto portowe i nadmorski kurort, w którym można opalać się na kamienistej plaży, kąpać w ciepłym morzu i ewentualnie odbywać wycieczki motorówką. To przede wszystkim stolica autonomicznej republiki Adżarii, która może zachwycić miłośników wypoczynku, dobrej kuchni, pieszych wędrówek, a nawet – fascynatów fauny. Iśka Marchwica w Batumi spędziła intensywne chwile – intensywne jak smaki, zapachy i kolory tego regionu Gruzji.

Batumi to idealne miejsce na odpoczynek – jest w nim wszystko, czego oczekujemy od wakacji. Ciepłe może z wygodną plażą tuż przy kawiarniach i wygodnym szlaku rowerowym. Liczne sklepiki z lokalnym rękodziełem i restauracje z przepysznym jedzeniem. Jest wino i nawet winnice – a dotrzeć do nich trzeba krętymi drogami w górach, zahaczając po drodze o zabytkowe budowle i wodospady tryskające ze skał. Batumi, a właściwie Adżaria, to miejsce do poznawania przez długi czas.

Gdzie znaleźć luksus, gdzie poznać historię, co zjeść i gdzie pójść, żeby poznać Batumi? Na te pytania Iśka odpowie podczas najbliższego spotkania „Pociąg do podróży”.

IŚKA MARCHWICA – dziennikarz, etnomuzykolog. Współzałożycielka i prowadząca Etnosystem.pl, w RadioJAZZ.fm prowadziła autorską audycję ETNOS, poświęconą kulturom świata i podróżowaniu. Pisze m.in. dla Wysokich Obcasów, Gazety Krakowskiej, Interii.pl, wcześniej do T-Mobile-Music.pl. Miłośniczka muzyki wschodu oraz wędrówek po polskich górach. Gruzję zaczęła poznawać od porywającego folkloru, który do dziś ją fascynuje.