Przeskocz do treści
Emocje na warsztacie, czyli pokolorujmy smutek | Miejsce wrażliwe
Inne

Emocje na warsztacie, czyli pokolorujmy smutek | Miejsce wrażliwe

Zapraszamy Was do Miejsca Wrażliwego, czyli przestrzeni uczącej wrażlwości na świat. Drugi warsztat odbędzie się w niedzielę, 19 lutego 2023, o godz. 16.00. Spotkanie poprowadzi Anna Machacz z Wydawnictwa Wrażlivego.

Jak stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania? Czy są złe emocje? Na czym polega tolerancja, uprzejmość czy empatia? To tylko niektóre z pytań, jakie zadamy sobie podczas spotkań w Miejscu Wrażliwym. Na drugim warsztacie pokolorujemy nasze smutki.

ZAPISZ SIĘ

Warsztat 2 – Smutek

Smutek jest jedną z najważniejszych emocji, które nam towarzysza w życiu. I choć jej nie lubimy, to pomaga nam ona w byciu wrażliwym. Podczas warsztatów pokolorujemy smutek i poznamy historie, które o nim opowiadają. Przygotowując recepty na smutek, zastanowimy się, jak sobie z nim radzić.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od ok. 6 do 10 lat. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (https://dworek.eu/zapisy/1).

Czym jest Miejsce Wrażliwe?

W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” powstało nowe miejsce – Miejsce Wrażliwe, uczące wrażliwości na świat. To projekt skierowany do dzieci, którego celem jest oswajanie inności i niwelowanie dystansu jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To także przestrzeń do spotkań z emocjami opartych na losach książkowych bohaterów. Postaramy się lepiej zrozumieć nasze emocje oraz poznamy wartości ważne w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.