Dziady w interpretacji Przemka Sokoła
Muzyczne opracowanie II części Dziadów Adama Mickiewicza, w którym spektakl łączy się z koncertem a muzyka pełni rolę równorzędną słowu i własną opowieść snuje. Problem winy i kary osadzony w tradycji rodzimej. Zapraszamy na Dziady w interpretacji Przemka Sokoła 20 listopada 2022 o 19.00.
Muzyczne spotkanie trąbki, liry korbowej oraz bębnów ramowych – instrumentów o sakralnej wręcz mocy – w ethno-jazzowym rytuale pozostającym na długo w pamięci. Uczta zarówno dla ducha jak i dla ucha.
Przemek Sokół
Przemysław Sokół – trębacz, aranżer, kompozytor. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku lat siedmiu w klasie fortepianu, w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Krakowie. Siedem lat później został uczniem Państwowego Liceum Muzycznego im. F. Chopina, gdzie rozpoczął naukę gry na trąbce. W roku 1999 rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Krakowie, które ukończył z wyróżnieniem w 2005 roku.
Miłośnik jazzu, muzyki bałkańskiej, latynoskiej i szeroko pojętej muzyki świata. Współpracował zarówno z orkiestrami symfonicznymi, jak i wieloma wybitnymi artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, min. Katarzyną Geartner, Agnieszką Chrzanowską, Pauliną Bisztygą, Renatą Przemyk, Markiem Bałatą, Maciejem Maleńczukiem, Januszem Radkiem, Zespołem Bakshish oraz wieloma innymi. Współtworzy „Frittatę”, zespół zapraszany na międzynarodowe festiwale min. przez Nigela Kennedy’ego. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, min. Teatrem Witkacego w Zakopanem, Teatrem im. Juliusza Słowackiego oraz Teatrem Ludowym.
Dzięki dużej rozpiętości fascynacji muzycznych, jego gra nabiera wyrazistego charakteru, wywodzącego się z jazzowych korzeni, co w połączeniu z wpływami muzyki etnicznej daje oryginalną poetykę.