Przeskocz do treści
Soul Finger
Inne

Soul Finger

Po powrocie z majówki, zapraszamy na bluesowy wieczór w Dworku Białoprądnickim. W poniedziałek (4 maja) o godzinie 19:00 w Piwnicach wystąpi zespół Soul Finger w składzie: Krzysztof Bodzoń, Grzegorz Gryboś, Rafał Zając. Wstęp wolny!

Blues w najlepszym wydaniu w Dworku. Zespół ma za sobą koncerty zarówno w kraju jak i za granicą, w klubach i na festiwalach. Soul Finger współpracował m.in. ze znanym kalifornijskim wokalistą i harmonijkarzem Kennym Shoppmeyerem oraz z przedstawicielem muzyki Cajun i Zidaco z Luizjany D’Jalmą Garnierem.

Po trzydziestu latach pobytu w USA do Polski powrócił Krzysztof Bodzoń, który przez ten czas był czynnym muzykiem w Kalifornii. Po przyjeździe do Krakowa rozpoczął współpracę z Grzegorzem Grybosiem i tak powstał zespół Soul Finger. Inspiracją muzyczną dla zespołu stała się ta muzyka, którą Krzysztof grał na zachodnim wybrzeżu USA, Los Angeles, Las Vegas i San Diego. Zespół koncertował zarówno w kraju jak i za granicą w klubach i na festiwalach. Styl zespołu jest wypadkową RNB z lat 60-tych ze wschodniego wybrzeża, Texas Blues oraz Delta Blues, z czego w rzeczywistości powstał West Coast Blues. Koncert zespołu Soul Finger jest rzadką możliwością obcowania w Polsce z Bluesem, obecnie najbardziej popularnym w Kalifornii.

<

>

Skład zespołu:
Krzysztof Bodzoń – gitara basowa, wokal – do współpracy zaprosili go m.in.: Robbie Kruger (The Doors), Ray Manzarek (The Doors), Stu Goldberg (Mahavisnu Orchestra), Jean Luc Ponty, Czesław Niemen, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak
Grzegorz Gryboś – gitara – współpracował między innymi z: Krzysztofem K.A.S.A. Kasowskim, Edytą Geppert, Nippy’m Noya, Steve’em Loganem, Tomasem Sanchezem, Joachimem Mencelem, Laszlo Sule’m, Jukim Valipakka, Maćkiem Maleńczukiem
Rafał Zając – perkusja – młody, dobrze rockujący perkusista