Przeskocz do treści
Spitsbergen
Inne

Spitsbergen

Zapraszamy na arktyczne opowieści Marcina Kaczora o rejsie wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Spitsbergenu. Miejsca, gdzie niedźwiedzi polarnych jest więcej niż ludzi i gdzie przez kilka miesięcy słońce nie zachodzi. Kolejne spotkanie z cyklu „Pociąg do podróży” w czwartek, 25 lutego o godzinie 18:00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

„Oj Arktyko znam Cię tylko ze zdjęć”. Nieraz słysząc te słowa szanty „Arktyka” myślałem jak to zrobić, żeby wreszcie na własne oczy zobaczyć ten, jakby się mogło wydawać, niedostępny kawałek naszej planety. W końcu udało się znaleźć się na tym końcu/ początku Świata – Spitsbergenie , który wraz wyspami go okalającymi tworzy Archipelag Svalbardu.

zycie opowieści o surrealistycznych post sowieckich koloniach. O zwierzętach, które potrafiły się przystosować do tak trudnych warunków pogodowych oraz o śmiałkach, którzy zarówno w przeszłości jak i obecnie zmagają się z wyzwaniami, które stawia przednimi matka natura. Po to, by osiągnąć cel i zobaczyć jej piękne dzieło i móc opowiadać innym o tym, jak natura jest niesamowita.

Piwnice
Wstęp wolny