Przeskocz do treści
Środek Pacyfiku
Inne

Środek Pacyfiku

Zapraszamy na kolejne interesujące spotkanie podróżnicze w ramach cyklu „Pociąg do podróży”. W czwartek, 14 grudnia, o godz. 19.00 podczas opowieści o rejsie przez Pacyfik, zatrzymamy się dokładnie na jego środku!


Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora. Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, atole na Tuamotu oraz rajskie Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami. Spotkacie tam zupełnie inny świat, w którym można się zakochać, zatracić i pozostać. Nasz prelegent WOJCIECH MURA udowodni Wam, że rekiny są łagodne i przedstawi znacznie groźniejsze stworzenia!

Prelegent sam o sobie:

Zakochałem się w Polinezji, poznałem tam wielu przyjaciół do których na pewno wrócę! Było mi dane odwiedzić ten raj podczas mojej 15-miesięcznej wyprawy przez Pacyfik. Rozpocząłem ją w Panamie, gdzie jako żółtodziób żeglarski zaokrętowałem się na jachcie „Czarny Diament” (1978r.). Następnie przepłynąłem kanał Panamski i odwiedziłem: Wyspy Perłowe, Kostarykę, Cocos Island, Galapago$ i po 25 dniach żeglugi dotarłem na Polinezję Francuską. Spędziłem tam 3 miesiące po czym odwiedziłem Królestwo Tonga, Fidżi i zakończyłem pierwszy etap rejsu w Nowej Zelandii. W tym jednym z najdroższych państw na świecie spędziłem pół roku, bez pieniędzy. Remontowałem jacht, pracowałem w hostelu za nocleg i wyżywienie. Polowałem także na króliki, łowiłem węgorze, sadziłem drzewka i doiłem krowy. Udało mi się tym sposobem zwiedzić obie nowozelandzkie wyspy. Następnie z nową załogą odwiedziłem Nową Kaledonię (jamajka pacyfiku), dzikie Wyspy Lojalności i zakończyłem rejs w Brisbane w Australii. Po opuszczeniu jachtu wraz ze znajomymi udało nam się wynająć za darmo kampera na 4 dni (a nawet zarobiliśmy 100AUD) i dzięki temu zwiedzić kultowe miejsca na wschodnim wybrzeżu. Po miesięcznej wizycie w Australii, na wieść o ciąży mojej siostry postanowiłem wrócić do Polski. W Sydney zakończyła się podróż, którą zapamiętam do końca swojego życia.

SALA TEATRALNA

(ul. Papiernicza 2)

wstęp wolny

fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!

POCIĄG DO PODRÓŻY
Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.
Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! magdalena.ochocka@dworek.eu