Przeskocz do treści
Tworzymy Miejsce Wrażliwe | Warsztaty dla dzieci z literaturą w tle
Inne

Tworzymy Miejsce Wrażliwe | Warsztaty dla dzieci z literaturą w tle

Zapraszamy do Miejsca Wrażliwego, czyli przestrzeni uczącej wrażlwości na świat. Pierwszy warsztat odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia 2023, o godz. 16.00. Spotkanie poprowadzi Anna Machacz z Wydawnictwa Wrażlivego.

Większość rodziców pragnie wychować swoje pociechy na wrażliwych i pomocnych ludzi, którzy współodczuwają stany emocjonalne drugiego człowieka. Empatii dzieci w głównej mierze uczą się także od nas. Wypracowanie u dziecka otwartości na pomoc innym może nie być najłatwiejszym zadaniem, ale jest to coś, co zaprocentuje w przyszłości. Warto więc inwestować czas we wspólne rozmowy, zabawy i aktywności, które rozwijają postawy prospołeczne.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 6 do 10 lat.

Warsztat 1 – Lęk i strach

Przed nami pierwszy warsztat pełen emocji! Zastanowimy się, skąd przybył i czy można się z nim zaprzyjaźnić. Porozmawiamy też o jego koledze, strachu, który ma wielkie oczy. Nasza sala zamieni się w teatralną scenę, w pracownię plastyczną i miejsce spotkania niezwykłych emocji.

  • Jak stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania?
  • Czy są złe emocje?
  • Na czym polega tolerancja, uprzejmość czy empatia?

To tylko niektóre z pytań, jakie zadamy sobie podczas spotkań w Miejscu Wrażliwym.

Czym jest Miejsce Wrażliwe?

W Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” powstało nowe miejsce – Miejsce Wrażliwe, uczące wrażliwości na świat. To projekt skierowany do dzieci, którego celem jest oswajanie inności i niwelowanie dystansu jaki niewiedza i lęk mogą w nas wywoływać. To także przestrzeń do spotkań z emocjami opartych na losach książkowych bohaterów. Postaramy się lepiej zrozumieć nasze emocje oraz poznamy wartości ważne w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.