Przeskocz do treści
Stray Dogg
Inne

Stray Dogg

Stray Dogg

W ramach comiesięcznego cyklu World Stage, już 25 marca zapraszamy na koncert Stray Dogg, jako support wystąpi Helaine Vis. Stray Dogg to kwintet z Belgradu (Serbia), poruszający się w obszarach folk/indie-rock/americana. Liderem grupy jest Dusan Strajnić czyli Dukat Stray – wokalista, kompozytor i tekściarz.

Zespół zadebiutował w 2011 albumem „Almost” i od razu stało się jasne, że oto narodziła się na Bałkanach nowa gwiazda, w żaden sposób nie związana z muzyczną estetyką regionu. Idąc za ciosem, już rok później powstała kolejna płyta, „Fire’s Never Wrong“, a pozycja Stray Dogg była już w owym czasie tak silna, że udało im się pozyskać na sesję nagraniową samego Devendrę Banharta. Słynny bard z Los Angeles zaśpiewał gościnnie w utworze „Time”, który oczywiście został zilustrowany odpowiednio poruszającym teledyskiem.

Współpraca z Devendrą zaowocowała zaproszeniami na największe festiwale na terenie byłej Jugosławii (EXIT, Mikser, MENT, Lake Fest, Love Fest, Sea Rock, Indirekt, American Night) oraz na koncerty i trasy w całej Europie (Niemcy, Austria, Włochy, Węgry, Czechy, Słowacja). W samym rodzinnym Belgradzie supportowali wszystkie liczące się nazwiska w Indie-folku, przyjeżdżające do ich miasta na swoje koncerty – Chinawoman, Scout Niblett, MarkAaEitzela, Giant Sand czy Lisę Hannigan.

W 2015 roku ukazał się ich ostatni jak dotąd album, „Come Along Wind”. Oczekiwania były ogromne, ale Stray Dogg w najmniejszym stopniu ich nie zawiedli, dostarczając 8 nowych utworów o bólu i rezygnacji, ale także o inspirującej sile miłości. Jak to w życiu… Jakimś cudem nigdy nie pojawili się w Polsce. Teraz to nadrabiają i Stray Dogg już wkrótce pojawi się na swojej pierwszej nadwiślańskiej trasie. 25 marca zagości w Dworku Białoprądnickim.
Na pewno więc usłyszymy wszystkie ich najlepsze piosenki plus wiele, wiele więcej.

Jako support wystąpi charyzmatyczna, krakowska wokalistka Helaine Vis. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Materiał który zaprezentuje, to zbiór osobistych, szczerych, pełnych emocji wspomnień i przemyśleń opisywanych na przestrzeni ostatnich lat.

Zapraszamy!

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie Dworku Białoprądnickiego
Bilety on-line dostępne tutaj: ekobilet.pl