Przeskocz do treści
Strażnicy Przyrody
Inne

Strażnicy Przyrody

„>Dlaczego niektóre obszary są objęte specjalną ochroną? Co to jest fauna i flora? Jakie tajemnice skrywa słowo „endemit”? Zapraszamy w sobotę 14 kwietnia o g. 16.00 na warsztaty artystyczno-przyrodnicze Mali Strażnicy Przyrody! Pod badawczą lupę weźmiemy dwa Parki Narodowe Polski i Czarnogóry – Białowieski i Biogradska Gora. Obowiązują zapisy!

Uwaga, uwaga! Złodziej wyrwał niezwykle ważne strony z „Wielkiej Księgi Przyrody”, skrywanej w bardzo starych archiwach Biblioteki Jagiellońskiej. Były to ilustracje rzadkich gatunków zwierząt i roślin, które występują na terenie parków narodowych. Musimy ruszyć szlakiem żubra i dotrzeć do odległych jezior polodowcowych, by odtworzyć brakujące stronice. To będzie ciekawa i zaskakująca wyprawa, podczas której zdobędziemy odznakę Małego Strażnika Przyrody!

Mali Strażnicy Przyrody to warsztaty edukacyjno-przyrodnicze, zapoznające dzieci z podstawowymi zagadnieniami z zakresu ochrony przyrody i walorów krajobrazowych. Uczestnicy poznają wybrane Parki Narodowe Polski i Czarnogóry, ich najbardziej charakterystyczne cechy, faunę, florę i podstawy wiedzy geologicznej. Poprzez twórczą zabawę i działania artystyczne najmłodsi przyswajają podstawową terminologię, zasady ochrony środowiska i właściwego zachowania się na łonie natury.

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na adres mailowy: zapisy@dworek.eu (TYTUŁ: PRZYRODA)

Warsztaty odbywają się pod patronatem Konsula Honorowego Czarnogóry, Pana Marcina Ruty.

Mali_strażnicy_plakat1