Przeskocz do treści
ARCHIWUM
Strefa Nastolatka
Inne

Strefa Nastolatka

Do 30 czerwca w Dworku działa Strefa Nastolatka – przyjazne miejsce, w którym młodzi ludzie mogą anonimowo uzyskać życzliwą i fachową pomoc w trudnych sytuacjach. Punkt jest otwarty w każdą środę w godz. 17.00 – 19.00.

Projekt adresowany jest do młodych ludzi, których przerastają problemy i brakuje im zaufanej osoby, z którą mogliby o tym porozmawiać.Strefa nastolatka jest dla tych, którzy pogubili się, mają trudną sytuację w domu, w szkole, w relacjach z rówieśnikami. W szczególności adresowana jest do nastolatków, którzy doświadczają przemocy fizycznej lub psychicznej lub borykają się z chorobą alkoholową rodziców czy opiekunów.

Raz w tygodniu do dyspozycji są życzliwi, kompetentni pracownicy Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych, którzy wysłuchują młodych ludzi i wskazują jak można im pomóc.

Osoby odwiedzające strefę mogą liczyć na anonimowość, przyjazną i pełną szacunku atmosferę.

Najważniejsze zasady działania Strefy Nastolatka:

– Jesteś tu bezpieczny i anonimowy

– Przyjdź jeśli coś Cię martwi, przerasta, ktoś Cię krzywdzi – np. bije, poniża lub obraża

– Możesz się „wygadać” – na pewno będziesz wysłuchany

– Dowiesz się, że nie ma sytuacji bez wyjścia

– Każdy problem i zmartwienie zasługuje na uwagę i pomożemy Ci go rozwiązać

Strefa Nastolatka jest otwarta także dla rodziców i opiekunów, którzy nie wiedzą jak pomóc nastolatkowi borykającemu się z trudnościami.

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
i Krakowskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w ramach działającej w Dworku Strefy Rodzica.

Partnerem oraz inicjatorem projektu jest Urząd Miasta Krakowa – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny – Marzena Paszkot.

O projekcie na antenie Radia Kraków: http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-hejnalem/w-dworku-bialopradnickim-ruszyla-strefa-nastolatka/