Przeskocz do treści
ARCHIWUM
logotyp klubów rodziców duży niebieski smok przytula małego zielonego smoka
Strefa rodzica

Strefa Rodzica – zapisy na czerwiec

Poniżej znajdą Państwo czerwcowy plan zajęć oraz terminy zapisów na poszczególne zajęcia. Zapisy PRZED wyznaczonymi terminami nie będą brane pod uwagę.

Ważne informacje

Zapisów dokonuje się przez formularz w zakładce „Zajęcia” – „Strefa Rodzica”, przy poszczególnych warsztatach (przycisk „Zapisz się”).

Wstęp na wszystkie wydarzenia w cenie 1 zł.
Płatności za zajęcia dokonuje się każdorazowo bezpośrednio u instruktora prowadzącego.

CZERWIEC 2024

Etno zabawy, zapisy od 27 maja

Terminy: PONIEDZIAŁEK (3, 10, 17, 24 czerwca 2024), godz. 11.30

ZAPISY dostępne poprzez formularz na stronie: Etno zabawy – Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji.

Prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

AmMniam, zapisy od 3 czerwca

Termin: 11 czerwca 2024, godz. 10.00

Temat warsztatu: Emocje przy rozszerzaniu diety

ZAPISY dostępne poprzez formularz na stronie: AmMniam, czyli sensoryka dla malucha – Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

W czerwcu obchodzimy Światowy Dzień Rodziców, warto z tej okazji spojrzeć na rozszerzanie diety od strony rodzica i jego emocji.

Porozmawiamy o rezonansie limbicznym i emocjach, jaki one mają wpływ na rozszerzanie diety i podejście do jedzenia naszego maluszka.

Zajęcia są skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach, a także mnóstwo specjalistycznych porad i wskazówek.

Dla rodziców z dziećmi od 6 m-cy do 3 lat.

Prowadzenie: Ewelina Pilszczek (dietetyk)