Przeskocz do treści
logotyp klubów rodziców duży niebieski smok przytula małego zielonego smoka
Strefa rodzica

Strefa Rodzica | zapisy na zajęcia w kwietniu

Wstęp na wszystkie wydarzenia w cenie 1 zł.

Płatności za zajęcia dokonuje się każdorazowo bezpośrednio u instruktora prowadzącego.

Zapisy przez formularz w zakładce „Zajęcia” – „Strefa Rodzica”, przy poszczególnych warsztatach (przycisk „Zapisz się”).

Ważne: zapisy przed wyznaczonymi terminami nie są brane pod uwagę.

KWIECIEŃ 2024

PONIEDZIAŁEK (8, 15, 22, 29 kwietnia 2024), godz. 11.30

Etno zabawy

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Wiek 1,5 – 3 lata.

Zapisy: od 3 kwietnia

PIĄTEK (5, 12, 19, 26 kwietnia 2024)

9.30 – 10.30 – gr I

10.45. – 11.45 – gr. II

Chuśtaniec

Chuśtaniec to autorski cykl zajęć tańca z maluszkiem, zawiązanym w chuście bądź ułożonym w miękkim nosidełku. To aktywność dla każdego rodzica, który lubi muzykę, taniec (lub po prostu ruch), a przede wszystkim chce spróbować czegoś nowego. Zajęcia prowadzi Urszula Tomalak.

Nie trzeba umieć tańczyć – wystarczy chusta, bobas i skarpetki (bo wygodnie na boso) a muzyka już sama nas poniesie. Wszystkie taneczne układy są zaplanowane tak, aby maluszek był bezpieczny, a tańczący odczuwał przyjemność z ruchu. Zajęcia odbywają się pod okien doradcy noszenia, który czuwa nad bezpieczeństwem aktywności.

Kilka informacji organizacyjnych:

na zajęcia należy przynieść własną chustę lub nosidełko;

– zajęcia przeznaczone są dla osób potrafiących wiązać chustę lub samodzielnie  korzystających z nosidełek

– podczas zajęć nie ma możliwości nauki wiązania

– na zajęciach dostępne będą chusta awaryjna (gdyby ktoś zapomniał) oraz nosidełko

– zajęcia trwają ok. 45 minut

9 kwietnia 2024, godz. 10.00
AmMniam, czyli sensoryka dla malucha
Temat:
Kwiecień plecień – rozszerzanie diety

Porozmawiamy o metodach rozszerzania diety, w jaki sposób przygotować pierwsze posiłki – zarówno „papki”, jak i BLW. Poruszymy również kwestię „słoiczków” oraz zastanowimy się, czy maluszkom można podawać nowalijki.

Zajęcia skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach, a także mnóstwo specjalistycznych porad i wskazówek.

Dla rodziców z dziećmi od 6 m-cy do 3 lat.

Prowadzenie: Ewelina Pilszczek (dietetyk).

Uwaga: prosimy o zabranie ubranek na zmianę
Przy zapisach prosimy wyszczególnić ewentualne nietolerancje pokarmowe.

Zapisy: od 4 kwietnia