Przeskocz do treści
ARCHIWUM
logotyp klubów rodziców duży niebieski smok przytula małego zielonego smoka
Strefa rodzica

Strefa Rodzica | zapisy na zajęcia w lutym

Drodzy Rodzice! Ruszają zapisy na lutowe zajęcia. Będzie muzycznie, kulinarnie, poćwiczymy zmysł równowagi, porozmawiamy o słodyczach w diecie dziecka… Będzie radośnie! Zachęcamy także do udziału w spotkaniu w gronie mam – wspólnie stworzymy przestrzeń bezpieczną i otwartą na dyskusję o smutku poporodowym, tzw. baby blues.

Etno zabawy

PONIEDZIAŁEK (5, 12, 19, 26 lutego 2024), godz. 11.30

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Wiek 1,5 – 3 lata.

Zapisy: od 29 stycznia

Lepi łapki

6 lutego 2024, godz. 10.00

Na kolejnych zajęciach będzie mokro! Będzie brudno! Będzie super! 🙂

Zajęcia sensoplastyczne dedykowane dzieciom w wieku 1-3 lata. Młodsze, samodzielnie siadające dzieci również mile widziane. Zajęcia wspierają całościowy rozwój dziecka a w szczególności zmysł propriocepcji i równowagi. Poprzez stymulujące zmysły zabawy dziecko poznaje świat barw, kształtów, zapachów, faktur. Na zajęciach będą wykorzystywane wyłącznie produkty niejadalne.

Prowadzenie: Katarzyna Piekarczyk

Jak przygotować się do zajęć?
Założyć wygodne ubranie sobie i dziecku oraz zabrać na zmianę ubranka i skarpety.

Zapisy: od 31 stycznia

AmMniam, czyli sensoryka dla malucha

13 lutego 2024, godz. 10.00
Walentynkowa Sensoryka: cukier

Luty to miesiąc miłości… Miłość to słodycz, więc porozmawiamy o tym, że tylko takiej słodyczy potrzebują dzieci przy rozszerzaniu diety. Tematem spotkania będzie cukier i podejście do słodyczy przez rodziców i dziadków.

Zajęcia skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach, a także mnóstwo specjalistycznych porad i wskazówek.

Dla rodziców z dziećmi od 6 m-cy do 3 lat.

Prowadzenie: Ewelina Pilszczek (dietetyk).

Uwaga: prosimy o zabranie ubranek na zmianę.
Przy zapisach prosimy wyszczególnić ewentualne nietolerancje pokarmowe.

Zapisy: od 6 lutego

Dzień przeciw depresji

28 lutego 2024, godz. 10.00

Podczas spotkania w luźnej atmosferze, w swoim mamowym gronie przy wsparciu specjalistki, porozmawiamy o tym jak radzić sobie z depresją poporodową i poszukamy odpowiedzi na pytanie czy baby blues to ściema czy realny problem (a może nie problem)?

Nie obowiązują zapisy.

Wstęp: 1 zł

Kluby Rodziców z Dziećmi do lat 3

Warsztaty w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” należą do kompleksowej oferty zajęć o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym. Więcej o Klubach: Krakowska Karta Rodzinna.

Ważne przy zapisie

Udział w warsztacie to koszt 1 zł. Płatności za zajęcia dokonuje się każdorazowo bezpośrednio u instruktora prowadzącego. Zapisy przed wyznaczonymi terminami nie są brane pod uwagę.