Przeskocz do treści
Stymulator – od niskich kosztów do wysokiej jakości
Inne

Stymulator – od niskich kosztów do wysokiej jakości

Jednego dnia w jednym miejscu będzie można spotkać projektantów i niezależne marki z całej Małopolski. Udowodnimy, że zwiększenie wzrostu gospodarczego w Krakowie jest możliwe dzięki kooperacji firm, NGO’sów i instytucji kultury. Zapraszamy 5 marca do Dworku na spotkanie i warsztaty dla firm, organizacji pozarządowych oraz designerów.

W czwartek, 5 marca, o godz. 10.30, rozpocznie się w Dworku spotkanie „Stymulator – od niskich kosztów do wysokiej jakości”. Swoje firmy zaprezentują projektanci i niezależne marki z regionu małopolskiego. Prezentacjom towarzyszyć będą warsztaty, podczas których poznamy korzyści jakie może przynieść firmom współpraca z projektantami oraz ekspertami zarządzania designem. Porozmawiamy też o tym jak taka współpraca przyczyni się do podniesienia efektywności działania firmy, a także do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku.

Czy można zwiększyć wzrost gospodarczy w Krakowie? Tak! Dowodem na to jest przedstawiony poniżej projekt sieciowy realizowany we współpracy z firmami, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury.

Prezentacja innowacyjnych firm

Karekdesign
PLEO design
To Do Product Design
Creative Cracow

Opis projektu: Współpraca międzynarodowa duńskich designerów z polskimi designerami i rzemieślnikami w ramach warsztatów projektowo-biznesowych.

Program stymulowania rozwoju połączenia lokalnego designu z lokalnym wytwórstwem przez dobieranie i wspólne warsztaty projektantów i rzemieślników prowadzone przy współpracy i na licencji duńskiego programu rozwoju przemysłu kreatywnego, prowadzone przez Rasmusa Vinda. Program ten obejmuje kompleksowe szkolenia z zakresu poszukiwania innowacyjnego produktu, tworzenia modeli biznesowych oraz wdrożeń produkcji. Podstawowym walorem programu jest jednak naturalne nawiązywanie współpracy lokalnych wytwórców i projektantów stymulujące rozwój lokalnej ekonomii oraz wymianę doświadczeń i wiedzy, również międzypokoleniowo. Program prowadzony w Danii zakończył się powstaniem wielu start¬up’ów. wprowadzających produkty i usługi o wysokim walorze wzorniczym, dające zatrudnienie dotychczas bezrobotnym wytwórcom oraz designerom.

Wstęp wolny
Czas trwania: 30 minut

Warsztaty Design Thinking

Dowiedz się jak projektować lepsze produkty i usługi w oparciu o potrzeby własnej firmy. Poznaj techniki kreatywnego rozwiązywania problemów powszechnie stosowane przez firmy z Doliny Krzemowej. W trakcie warsztatu poznasz wszystkie etapy metody Design Thinking od wejścia w skórę użytkownika i badanie jego potrzeb po prototypowanie i testowanie rozwiązań.

Czas trwania: 2 godziny

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wysłanie zgłoszenia na adres: konferencja@dworek.eu
Ilość miejsc jest ograniczona.

W przypadku rezygnacji z udziału w warsztacie „Desing Thinking” prosimy o informację mailową: konferencja@dworek.eu lub telefoniczną: 12 420 49 69

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania konferencji i wprowadzenia zmian w programie.