Przeskocz do treści
Suity orkiestrowe
Inne

Suity orkiestrowe

Koncert Orkiestry Kameralnej Fresco Sonare pod dyrekcją dr Moniki Bachowskiej z okazji Jubileuszu 20-lecia istnienia orkiestry, połączony zpromocją nowej płyty. Zapraszamy w sobotę 30 czerwca o godz. 19.00. Plener, wstęp wolny.

Fresco Sonare (Młodzieżowa Orkiestra Kameralna) istniejąca w Krakowie od 1998 roku. Cechy szczególne: profesjonalizm, młodość, pasja i potencjał.
Młodzi muzycy z Fresco Sonare pracują od początku pod kierownictwem charyzmatycznej dyrygentki, Moniki Bachowskiej, która porywa ich swoją osobowością i dzięki której osiągnęli tak wysoki poziom artystyczny. Indywidualność i sztuka dyrygencka Moniki Bachowskiej zostały nagrodzone tytułem ,,Najlepszego dyrygenta Festiwalu” na konkursach na Węgrzech w 1999 i 2002 oraz w Będzinie w 2001 r. W 2016 roku uzyskała tytuł Doktora Habilitowanego Sztuki Muzycznej w dyscyplinie Dyrygentura. W 2008 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej.

Gra orkiestry Fresco Sonare charakteryzuje się nie tylko najwyższym poziomem warsztatowym, ale i wielką radością muzykowania, którą młodzi muzycy zarażają słuchaczy swoich koncertów oraz ogromną pozytywną energią, jaka rodzi się z porozumienia pomiędzy młodymi muzykami a dyrygentką.

O możliwościach zespołu Fresco Sonare świadczy fakt, że wykonuje on zarówno muzykę klasyczną (Vivaldi, Bach, Mozart) jak również z powodzeniem i talentem interpretuje muzykę kompozytorów współczesnych (K.Penderecki, M.Małecki, W.Kilar, W.Szpilman, H.Czyż), muzykę rozrywkową (A.Piazzolla, S.Sojka, G.Turnau) oraz muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową (Z. Konieczny).

fbDołącz do nas na facebooku!