Przeskocz do treści
Święta z gwiazdami | Dworek TV
Inne

Święta z gwiazdami

„PUK, PUK! Tu jestem” – cykl postpremierowych wywiadów i koncertów w Archiwum Dworek TV.

Postpremiera wywiadu z Wojtkiem Mazolewskim

Wojtek Mazolewski, czyli basista, którego nowatorska i niekonwencjonalna twórczość wprowadziła improwizację na listy przebojów, trójmiejski kompozytor, założyciel i lider zespołów Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Sceniczny partner wybitnych postaci, w tym min. Pete’a Warehama, Dennisa Gonzalesa, Tomasza Stańko, Johna Zorna, Tymona Tymańskiego, Olo Walickiego, Mikołaja Trzaski, Marcina Maseckiego, Wojtka Waglewskiego oraz wielu innych.

Laureat licznych prestiżowych nagród muzycznych. Autor muzyki do spektakli teatralnych, filmów niszowych, a także kompozycji do serii audiobooków.

Postpremiera wywiadu z Agą Zaryan

Aga Zaryan, czyli jedna z najznakomitszych polskich wokalistek jazzowych, laureatka najważniejszych nagród fonograficznych. Jej dyskografia obejmuje dziewięć albumów studyjnych, spośród których większość ma status złotych i platynowych płyt.
Mama, artystka, stroniąca od celebryckich ścianek, odważny głos w ważnych społecznych dyskusjach. O fascynacji muzyką Billie Holiday, Niny Simone, przygodzie ze sportem i o tym, co w życiu ceni sobie szczególnie, artystka opowiedziała Renacie Głowackiej w programie „Świat na Głowie”.


Postpremiera wywiadu i koncertu Maćka Maleńczuka

Maciek Maleńczuk – niekwestionowana osobowość w świecie polskiej muzyki. Kilkanaście albumów studyjnych, koncertowe, kompilacje, współpraca z wieloma artystami, lata na scenie i charyzma sprawiły, że najprawdopodobniej nie ma osoby, która o nim nie słyszała. Jest szczery i bezpośredni, przez co wzbudza kontrowersje. Jak sam mówi, żeby oceniać tak krytycznie ludzi, powinien być kryształowo czysty, ale się nie udało.

Podczas spotkania z Renatą Głowacką w programie „Świat na głowie”, jak zawsze mówi to, co myśli. Artysta opowiada o latach spędzonych z gitarą na ulicy, późnej nauce gry na saksofonie oraz współpracy z jazzmanami. Będzie też o ćwiczeniach, córkach, życiu na wsi oraz dobrych i złych stronach pandemii.