Przeskocz do treści
Inne

Świętokrzyskie krajobrazy

W piątek (24 kwietnia) o godzinie 18:00, odbył się wernisaż wystawy malarsko – fotograficznej zatytułowanej „Świętokrzyskie Krajobrazy – Busko-Zdrój 2014”. Zapraszamy do Galerii „Zajazd” w Zajeździe Kościuszkowskim. Wstęp wolny.

Ponidzie i jego największe miasto Busko-Zdrój będące cenionym uzdrowiskiem, od dawna przyciąga jak magnes nie tylko turystów, kuracjuszy, ale także artystów, którzy w tych stronach szukają natchnienia. Ponidziańskie krajobrazy pełne cudów natury, ciekawa architektura buskiego kurortu oraz jego atmosfera zachęcają artystów do wyrażania językiem sztuki wizualnej swoich doznań i wrażeń.

Jedenastu artystów z Kielc, Starachowic i Końskich oraz pięciu artystów z Buska-Zdroju spotkało się w lipcu 2014 roku na plenerze w tych magicznych okolicach i tak powstała wystawa malarsko – fotograficzna zatytułowana „Świętokrzyskie Krajobrazy – Busko-Zdrój 2014”. Twórcy tego przedsięwzięcia mają nadzieję, że ich prace zachwycą odwiedzających wystawę i zachęcą do odwiedzenia buskiego kurortu.

Uczestnicy Pleneru Malarsko – Fotograficznego „Świętokrzyskie Krajobrazy Busko-Zdrój 2014”:
Alicja Bachurska
Paweł Bachurski
Mirosław Benedyktowicz
Beata Borek
Waldemar Kozub
Tamara Maj
Witold Popielski
Zbigniew Porębski
Bogdan Ptak
Marek Sabat
Justyna Soja-Sadowska
Adolf Tomasik
Wiesław Turno
Zofia Turno
Barbara Wnuk-Spirowska
Marian Żywczyk

Pełny katalog dotyczący wystawy znajdziecie Państwo w załączniku pod artykułem.