Przeskocz do treści
Sztuka w interakcji /Laboratorium z mistrzem
Inne

Sztuka w interakcji /Laboratorium z mistrzem


Czy tworzyliście kiedyś dzieło sztuki razem z mistrzem? Niebawem będziecie mieli do tego okazję! Wspólnie z Fundacją Laboratorium Sztuki zapraszamy w sobotę 13 października do Dworku na działania artystyczne z Rafałem Borczem.

„Projekt sztuka w interakcji /Laboratorium z mistrzem” to cykl spotkań ze sztuką, podczas których wspólnie z artystą tworzony jest obraz lub instalacja. Tematem przewodnim są „Horyzonty” rozumiane dosłownie, jako odniesienie do miasta (Krakowa) lub miejsca, w którym żyjemy lub jako odniesienie do naszego myślenia, kreatywności, do granic, które tworzymy w nas i wokół nas. Horyzonty to też temat, który może w sposób oczywisty zostać odniesiony do miejsca, w którym znajdujemy się, czyli Krakowa. Może on stanowić metaforę. Może również stanowić odniesienie do kwestii bardziej metafizycznych, związanych z uprzedzeniami, ograniczeniami, naszym myśleniem, naszymi obawami. Chcemy poprzez taki dobór tematu umożliwić uczestnikom aktywne uczestniczenie w kreacji pracy oraz świadome uczestniczenie w sztuce.

Kiedy:
SOBOTA, 13 października w godz. 10.00-16.00.

Miejsce:
Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)

Dla kogo?
Dla każdego kto lubi malować lub interesuje go sztuka i tworzenie sztuki – zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

Rafał Borcz urodził się w 1973 roku w Łańcucie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, rzeźbą. Absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk P, w 1999 r. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka, aneks z grafiki w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego zaś aneks z rysunku w pracowni prof. Teresa Kotkowskiej-Rzepeckiej. Od 1998 roku zatrudniony na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP na stanowisku asystenta w pracowni malarstwa prof. Leszka Misiaka. Tworzy cykle tematyczne: wilki, samochody, przystanki. Ma na koncie kilkanaście wystaw indywidualnych, a także kilkadziesiąt zbiorowych. W 2000 roku otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, a pięć lat później Stypendium Fundacji Grazella. W 2001 roku został laureatem Grand Prix 35 Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa „Bielska Jesień”. Na tym samym biennale zdobywał też dwukrotnie Nagrodę Publiczności oraz w 2013 roku wyróżnienia Gazety Wyborczej oraz Artinfo.pl.