Przeskocz do treści
Tak od niechcenia
Inne

Tak od niechcenia

W ramach kolejnego, styczniowego SABAS – u zapraszamy na promocję płyty „Tak od niechcenia”. Spotkanie z autorami krążka odbędzie się 18 stycznia o godzinie 18.00. Piwnice Dworku – wstęp wolny.

Gośćmi Beaty Anny Symołon będą: Piotr Krupa – muzyka i śpiew, Tadeusz Sadowski – teksty.

Piotr Krupa – pieśniarz, autor, kompozytor. Obecny na scenie od ponad 30 lat, jest laureatem wielu lokalnych i ogólnopolskich przeglądów i festiwali związanych z piosenką literacką oraz folk i country. Kultywuje twórczość takich artystów jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Paul Simon, Jacques Brel, Georges Brassens i Paolo Conte. Jest również autorem własnych piosenek osadzonych w stylistyce amerykańskiego folku z domieszka bluesa i tego, co niektórzy nazywają poezją śpiewaną. Jego interpretacje piosenek w/w pieśniarzy są obecne na paru albumach z cyklu „Kolekcja Bardów” poświęconym tym autorom, ma w dorobku również autorski album pt.”Deja Vu”, oraz album poświęcony twórczości Boba Dylana pt. „Twój w pamięci ślad”. Jest członkiem paru związków i stowarzyszeń twórczych, m.in ZAKR i SPAW. Niedawno ukazała się trzecia płyta Piotra pt. „Tak od niechcenia” zawierająca czternaście piosenek skomponowanych do tekstów warszawskiego poety Tadeusza Sadowskiego. Krążek został wydany przez wydawnictwo Folk Factory przy udziale Miasta i Gminy Niepołomice.

Tadeusz Sadowski – studiował filologię słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim, a pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa jako redaktor. Jest członkiem ZAKR. Pisze rzadko, zgodnie z zasadą: „nic na siłę”. Kilka lat temu wydał tomiki wierszy pt. „Wieczór rozkoszy poetyckich” oraz „Przy nocnej lampce wina”. Swoje wiersze prezentował na wielu wieczorach autorskich w Polsce m.in. w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, w Centrum Artystycznym Radomska 13, w Ośrodku Kultury Ochoty i w Klubie Artystycznym Rampa. Dzięki muzyce stworzonej przez Andrzeja Rejmana oraz Piotra Krupę kilkanaście jego wierszy stało się piosenkami.


Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon (SABAS) gościł już dziesiątki poetów, pisarzy i krytyków, malarzy, grafików, muzyków i wokalistów, aktorów. Integruje różne środowiska twórcze poprzez dążenie do synkretyzmu prezentowanych utworów i prac. Spotkaniom z autorami towarzyszy muzyka na żywo, recytacje tekstów przez zaproszonych aktorów bądź fotografie. Klimatyczne wieczory w piwnicach Dworku to zawsze spotkania niezwykłe.