Przeskocz do treści
The Forest Tuner
Inne

The Forest Tuner

W ostatniej przed wakacjami odsłonie cyklu JAZZujemy usłyszymy szczere, radosne i świeże spojrzenie na świat muzyki jazzowej. Zespół The Forest Tuner zagrają w poniedziałek (29 czerwca) o godzinie 19:00.

Chłopaki z kwartetu The Forest Tuner wymykają się z głównego nurtu wschodzących zespołów jazzowych, najbardziej ceniąc prostotę – tworzą muzykę przejrzystą i bogatą w piękno akustycznego brzmienia instrumentów. Charakteryzują się różnorodnością stylów w kompozycjach wprowadzając niecodzienną narrację, cały czas zachowują spójność.

W 2014 roku, po skończeniu studiów w Szwajcarii – puzonista Szymon Białorucki postanowił założyć zespół. Tak powstał The Forest Tuner – połączenie czterech kreatywnych osobowości Mateusza Sobiechowskiego, Adama Tadela, Piotra Budniaka oraz Szymona Białoruckiego – studentów i absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Mają oni w swoim dorobku nagrody i występy na największych festiwalach w Polsce i Europie: EuropaFest, Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festival, Czech Jazz Contest.

Piwnice
Wstęp wolny