Przeskocz do treści
W jednym domu mniejszości narodowe i etniczne Małopolski
Inne

W jednym domu mniejszości narodowe i etniczne Małopolski

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki oraz Małopolski Urząd Wojewódzki wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Polsko – Niemieckim oraz Fundacją MIFASH zapraszają na cykl warsztatów: „W jednym domu Mniejszości Narodowe i Etniczne Małopolski”. Zapraszamy uczniów krakowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w terminie 17 – 20 listopada 2014 roku.

Projekt ma na celu edukację na rzecz wielokulturowości. Zakłada podniesienie świadomości młodych ludzi na temat wartości i bogactwa, jakie możemy czerpać z innych kultur. W trakcie warsztatów chcemy zachęcić młodzież z krakowskich szkół do otwartości na odmienność etniczną i narodową. Warsztaty prowadzone będą w oparciu o wystawę ”Jestem stąd. Polska wielu narodów”, która poświęcona jest historii, kulturze oraz tradycją mniejszości narodowych i etnicznych.

Ponadto w trakcie warsztatów zostanie wykorzystana najskuteczniejsza forma poznania różnorodności i przełamywania stereotypów, jaką jest bezpośrednie spotkanie z osobami reprezentującymi mniejszości narodowe i etniczne mieszkającymi w Krakowie. Poprzez takie spotkania uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat historii i kultury danych mniejszości oraz poznać wartości jakie płyną z wielokulturowości.

Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o potwierdzenie udziału pod adresem adres e-mail: info@mifgash.org.pl najpóźniej do 10 listopada 2014 r. O udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje dodatkowe znajdą państwo w załącznikach pod artykułem.

Twitter