Przeskocz do treści
W podróży na Bliski Wschód
Inne

W podróży na Bliski Wschód

Bliski Wschód intryguje. To kraina pełna konfliktów, ale i bogactwa kulturowego oraz przyrodniczego, a my Was tam zabierzemy! Zapraszamy na kolejny „Pociąg do podróży” – 14 stycznia o godz. 18.00 z Radkiem Bielem wyruszymy do Syrii, Libanu i Jordanii.

Jeśli chcesz w szerszym kontekście poznać aktualną sytuację na Bliskim Wschodzie, to spotkanie jest dla Ciebie. Przeniesiemy się do Syrii, Libanu i Jordanii, gdzie jeszcze parę lat temu ludzie wiedli względnie normalne życie. Przekonacie się, że pozornie odmienne kultury mają z nami bardzo wiele wspólnego. W końcu odległość pomiędzy Polską, a Syrią można pokonać w 3-4 dni, przemieszczając się drogą lądową. Smaku prelekcji doda fakt, że wyjazd miał antropologiczny charakter, a jego uczestnicy starali się być jak najbliżej lokalsów.

W podróż zaprasza Radek Biel – z wykształcenia – etnolog, z zawodu – filmowiec, z zainteresowań – włóczęga lubiący kosztować różne „świństwa”. Prowadził badania etnologiczne m.in. w Sudanie i Iranie, gdzie przyglądał i przysłuchiwał się życiu codziennemu mieszkańców. Pasjonat Bliskiego Wschodu w szerokim rozumieniu tej części globu. W swoich spotkaniach stara się inspirować ludzi do poznawania świata na własną rękę.

Piwnice Dworku, wstęp wolny.