Przeskocz do treści
obraz abstrakacyjny z tytulem wystawy
Inne

Wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Dziurkowskiej

Katarzyna Dziurkowska przekazuje swoje emocje poprzez kolory i abastrakcję. Zapraszamy na wernisaż wystawy To co jest 5 stycznia 2023 r. o 18.00 do CK Dworek Białoprądnicki.

„To co jest” można nazwać reporterską dokumentacją, malarską notatką z osobistej przestrzeni, emocjonalnej podróży w towarzystwie wszędobylskiego różu, który w przedstawianym cyklu doczekał się gloryfikacji i szacunku, pełniąc odpowiedzialną rolę koloru-Przewodnika.

WYDARZENIE NA FB

„To co jest” to także zaproszenie do indywidualnej podróży w nieco inną przestrzeń, jednak dostępną dla każdego z nas. Cykl powstał z intencją, aby przedstawiane na obrazach systemy i przestrzenie, stały się otwartymi drzwiami do miejsc, których interpretacji nie należy ograniczać.

Katarzyna Dziurkowska

Katarzyna Dziurkowska ukończyła Wydział Grafiki na krakowskiej ASP uzyskując dyplom w pracowni miedziorytu u prof. Stanisława Wejmana. Zafascynowana malarstwem swoje obrazy buduje za pomocą koloru i abstrakcyjnej formy, dla równowagi osadzając je w stabilnej konstrukcji graficznej. Koncentruje się na większych formatach eksperymentując i mieszając techniki. Swoje malarstwo przenosi także na odzież, tworząc niecodzienne oraz niszowe kolekcje.

Zadebiutowała udziałem w cyklu wystaw malarstwa organizowanych przez Biuro Wystaw Artystycznych i Miejskie Galerie Sztuki wielu miastach w Polsce oraz w wystawach zagranicznych, min. w Konsulacie RP w Nowym Jorku i galeriach prywatnych.