Przeskocz do treści
Węże
Inne

Węże

Oko w oko z bestią? Czyli zajęcia dla odważnych. Przerażają, ale też fascynują, są tępione, ale też czczone… Mowa o wężach! Zapraszamy na zajęcia z herpetologiem, podczas których na własne oczy zobaczycie legendarnego boa dusiciela i inne węże.

Dlaczego żmija ma zygzak? Czy anakondy jedzą ludzi? Dlaczego niektóre węże są jadowite? Czy węże potrafią latać? Przez świat tych pięknych, niekiedy groźnych, a na pewno wyjątkowych zwierząt poprowadzi nas herpetolog – Stanisław Bury.

Stanisław Bury – doktorant w Instytucie Nauk o Środowisku UJ. Uczestnik wieloletniego projektu mającego na celu ocalenie najrzadszego i największego polskiego węża – węża Eskulapa, a także jego mniejszego kuzyna – gniewosza plamistego. Własnoręcznie wyciągał anakondy z wenezuelskich bagien, poszukiwał węży koralowych w tropikalnych lasach mgielnych w Ameryce Południowej. W ramach odpoczynku obserwuje żmije w Bieszczadach.

Cena: 25zł/os*
Rezerwacja miejsc: kontakt@szkielkoioko.edu.pl , tel. 733 377 533

Więcej na stronie: http://www.szkielkoioko.edu.pl/

*Sugerowana grupa wiekowa to 5-15 lat. Jednak to rodzicom zostawiamy ostateczną decyzję, czy dziecko może uczestniczyć w zajęciach. Możliwe jest przebywanie na sali opiekuna, pod warunkiem uiszczenia dodatkowej opłaty ze wejście.