Przeskocz do treści
Inne

Wieczór literacki

Piszą wiersze, satyry, bajki, kryminały i co im jeszcze w duszy zagra. Łączy je zamiłowanie do słowa, muzyki oraz Studium Literacko-Artystycznego przy Uniwersytecie Jagiellońskim, którego są absolwentkami. Zapraszamy na Wieczór Literacki Nieformalnej Grupy Literackiej PIÓRNICE. Najbliższe spotkanie z muzyką na żywo odbędzie się 30 września (piątek) godz. 19.00 w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego.

W trakcie spotkań odbywają się prezentacje nowo wydanych książek autorstwa „Piórnic”, a także innych, zaproszonych autorów. Oprawę muzyczną wieczorów zapewniają znakomici, krakowscy muzycy, m.in.: Marek „Smok” Rajss, Tadeusz Leśniak, Adam Prucnal, Piotr Woźniak, Yanoosh Baran, Wojciech Wachułka.

Grupę „Piórnice” stanowią: Agnieszka Frankowska – twórczyni kryminałów z Warszawy, Ewa Jędrych – satyryczka i komediopisarka z Nowego Sącza, Justyna Machałowska – poetka i pisarka z Nowego Sącza, Marlena Pecyna – pisarka z Krakowa, Melania Kapelusz – bajkopisarka z Krakowa, Ewa Szawul – pisarka i scenarzystka z Krakowa oraz Grażyna Wojcieszko – poetka z Brukseli.

Piórnice mają w swym dorobku publikacje indywidualne (nagradzane tomiki poetyckie, powieści i zbiory opowiadań, książki dla dzieci, dramaty, scenariusze i montaże literackie) oraz dwie wspólne antologie: „Pretekst”(2005), „Mężczyzna w zielonych spodniach”(2014).

Podczas wieczoru wystąpią:

SWADA w składzie:

  • Barbara Czesak
  • Katarzyna Chodoń
  • Monika Gigier
  • Iwona Karcz
  • Joanna Musiatowicz
  • Anna Sitko
  • Agnieszka Szeptalin

a towarzyszyć im będzie Marek Smok Rajss perkusjonista, lider i założyciel formacji WATAHA DRUMS .


Grupa wokalna Swada jest zespołem śpiewającym pieśni słowiańszczyzny białym głosem, acapella, a także z towarzyszeniem basów i bębna obręczowego. Zespół działa od połowy października 2015. Działania zespołu objęło mecenatem Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

„Wywodzimy się z grup śpiewających białym głosem takich jak Piwnica Śpiewu Tradycyjnego, Strojone, Dola – zespół pieśni bez tańca, Wte i nazod, Opa, Żmij, KlezzJezz, Rozśpiewania Warszawskie.”

Wokalistki zespołu mają w swoim dorobku udział w następujących wydarzeniach:
* spektakl PreLudium Słowiańskie w Teatrze Ludowym
a także podczas festiwali:
* Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie
* Katowickie Spotkania z Operą, Baletem i Operetką
* Jesień Teatralna 2014 w Lubinie
* XVII Dni Europy w Oleśnicy * Krakowskie Wianki – Święto Muzyki
* Europejski Festiwal Miłośników Kultury Ludowej Europeada
* widowisko Wawel. Alchemia światła
* koncert pt. Sztuczydło m. in. w Teatrze Mumerus
* cykliczne koncerty pieśni słowiańskich podczas wydarzeń takich jak
* Festiwal Folkowisko
* Noc Świętojańska w Tenczynku
* Noc Muzeów w Rydlówce