Przeskocz do treści
Wieczór z gwiazdą
Inne

Wieczór z gwiazdą

Zapraszamy na kolejne, uwielbiane przez publiczność „Spotkanie z operą i nie tylko”. Tym razem będzie to wieczór z gwiazdą opery i operetki Krystyną Tyburowską. Podczas koncertu usłyszymy arie i duety, będzie też rozmowa z artystką oraz jej unikalne nagrania. Do zobaczenia 3 października, godz. 18.00, Sala Kominkowa Dworku.

W programie:

  • Krystyna Tyburowska – sopran
  • Kristina Kutnik – fortepian
  • Jan Migała – baryton, prowadzenie.

A tak o Krystynie Tyburowskiej piszą artyści i znawcy muzyki operowej:

„W świecie opery i operetki Krystyna Tyburowska stanowi zjawisko wyjątkowe. Obdarzona wspaniałym, miękkim, jedwabistym i dźwiecznym głosem o bardzo indywidualnej barwie i doskonałej technice wokalnej. Dynamiczna i ekspresyjna, stwarza na scenie pełne napięcia dramatyczne kreacje, wzruszając publiczność psychologiczną głebią kreowanych przez siebie postaci. Sięgając po bardzo rozległy, zarówno poważny jak i frywolny repertuar, zawsze pozostaje sobą, czarując widzów wyniosłą elegancją, ale też gdy trzeba zmysłowością i pikanterią. Jest też wielkiej klasy aktorką o ujmującej urodzie.”

Piotr Nędzyński – krytyk muzyczny

„Nie wiem, co sprawia, że jest tak kobieca. Z pewnością urzekający głos. Ale ponad to ma bardzo dużo wdzięku. Czuje się bardzo swobodnie i nie ukrywa swojego ego przed aparatem fotograficznym. To bardzo rzadkie wśród artystów. Ciepła osobowość.”

Juliusz Multarzyński – artysta fotografik

„Podziwiam jej wielką dyscyplinę wewnętrzną. Kiedyś przez całą jesień, zimę tułaliśmy się po świecie z „Wiedeńską krwią”, a ona sama zaśpiewała 25 przedstawień! Bez żadnych fochów wielkiej divy. To nie świat się wokół niej kręci, tylko ona razem z nim. Wielkiej klasy artystka i człowiek. I wrodzona kobiecość. Albo się ją ma, albo nie. Jako osoba inteligentna rozwinęła swój wielki dar.”

Marek Rostecki – dyrektor Wrocławskiej Operetki

Więcej informacji o Krystynie Tyburowskiej: tyburowska.com/

Sala Kominkowa
Bilety do nabycia w kasie Dworku lub przed koncertem w cenie 15 zł.