Przeskocz do treści
Wiosenna odnowa
Inne

Wiosenna odnowa

W sobotę – 17 marca o godzinie 17 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Zdrowie Holistyczne – WIOSENNA ODNOWA. Czy wiosenne oczyszczanie organizmu jest wskazane? Jak przeprowadzić je bezpiecznie? Jak naturalne uzupełnić witaminy i minerały? Które tłuszcze są zdrowe? Czy wiosną jest niezbędna suplementacja witaminą D3? O tym będziemy rozmawiać na kolejnym spotkaniu w cyklu Zdrowie holistyczne.
Nieprzyjemne odczucia związane z wiosennym przesileniem są znane niemal każdemu z nas. Często zdarza się, że w marcu-kwietniu wiele osób skarży się na słabość, cierpi na senność czy narzeka na zły nastrój.
Depresja i spadek witalności mają proste wytłumaczenie: w zimie organizm zużywa zbyt dużo energii i potrzebuje wzmocnionego uzupełniania zapasów, a żywność o obniżonej zawartości witamin tego nie zapewnia. Osłabienie sił ochronnych organizmu prowadzi do zwiększenia podatności na infekcje sezonowe.
Temu stanu osłabienia można zapobiec. Istnieje wiele prostych reguł, które pomagają odzyskać siły i przywitać wiosnę z dobrym samopoczuciem.
Wykłady:
Głodówka czy dieta? – Dorota Adamczyk (biolog)
Jak w pięciu krokach pokonać wiosenne osłabienie – Dorota Włodzimirow (dietetyk)
A w programie:
Przepis na najbardziej energetyzujący koktajl świata.
Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia).
Wstęp wolny!