Przeskocz do treści
Wokół pór roku
Inne

Wokół pór roku

Zapraszamy na koncert zatytułowany „Wokół pór roku” podczas, którego muzycy oraz tancerze zaprezentują najpiękniejsze utwory inspirowane wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Już w sobotę (14 marca) o godzinie 18:00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Bilety w cenie 15zł do nabycia w kasie lub przed koncertem.

W programie usłyszymy: PORY ROKU: Antonio Vivaldi – Koncerty opus VIII nr. 2 „Lato”, nr 4 „Zima”,Astor Piazzolla – Wiosna, Jesień – Tango.

Wykonawcy:
Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesyn
Izabela Szlachta-Dowgiałło – skrzypce
Joanna Stasiak – wiolonczela
Taniec: Ewa Wojtkiewicz, Justyna Kukla, Piotr Roemer, Grzegorz Nowakowski

Bogumiła Gizbert-Studnicka – klawesynistka, dyrektor artystyczny dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie”, mającego na celu promocję młodych, utalentowanych artystów z różnych dziedzin sztuki. Prezes Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów.Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskie Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) w klasie prof. Jos van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem). Od ponad 40 lat jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora Katedry Klawesynu i Instrumentów Dawnych. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną jak i współczesną w wielu krajach Europy, a także Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie.

Izabela Szlachta – Dowgiałło – skrzypaczka – stopień magistra sztuki, specjalność skrzypce uzyskała na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie ad. Roberta Kabary. Koncertowała w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Turcji, Chorwacji, Szwajcarii, Słowenii, Serbii, Japonii, USA (Boston, Harvard) oraz Polsce, solo jak i w orkiestrach: Sinfonietta Cracovia, Quadriga Chamber Orchester, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, orkiestra AM w Krakowie i orkiestra „Ostinato” PLM im. F. Chopina w Krakowie. W 2013 roku uzyskała stopień Doktora Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Mieczysława Szlezera. Aktualnie pracuje na stanowisku nauczyciela skrzypiec w Zespole Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie, Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie oraz w Prywatnej Profesjonalnej Szkole Muzycznej im. A. Dębskiego w Krakowie.

Joanna Stasiak – wiolonczelistka – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli dr Barbary Łypik-Sobaniec. Jako kameralistka i członek orkiestry realizowała wiele projektów, spektakli, nagrań i koncertów, sięgając zarówno do muzyki dawnej jak i współczesnej, występując w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Japonii. Współpracowała m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie oraz Sinfonia Amabile w Lublinie. Od 1997 r. związana jest z Tarnowską Orkiestrą Kameralną.

Tancerze

Piotr Roemer – kompozytor i teoretyk muzyki. Tańczy tango argentyńskie, współtworząc środowisko krakowskich milongueros. Umiejętności taneczne poszerza o doświadczenia improwizacji kontaktowej oraz Body-Mind Centering. Na przełomie stycznia i lutego 2014 roku przebywał w Lizbonie jako kompozytor rezydent w ramach programu Lab for Electroacoustic Creaction (Miso Music Portugal). Stworzył tam utwór pt. Poemat elektroakustyczny Sin palabras, inspirowany doświadczeniami tanga. Pisze opowiadania i teksty o muzyce.

Ewa Wojtkiewicz – psycholog, dyplomowany instruktor tańca. Aktywnie zaangażowana w życie krakowskiego tanga, wcześniej dziesięć lat związana z tańcem towarzyskim jako tancerka, później trenerka i choreograf. Poszukując nowych form ekspresji czerpie z wielu technik ruchowych i tanecznych: tańca współczesnego improwizacji, świadomości ciał.

Justyna Kukla – tancerka Baletu Form Nowoczesnych u Jerzego Marii Birczyńskiego w latach 2005-2009, od 3 lat zafascynowana tangiem argentyńskim. Tańczy w Krakowie oraz regularnie na milongach, międzynarodowych festiwalach i maratonach tangowych na całym świecie.

Grzegorz Nowakowski – „Taniec towarzyszył mi całe życie. Ocierając się o rożne formy taneczne poznawałem świat tańca towarzyskiego, salsy, kizomby, dancehallu i broadwayu. Próbowałem swoich sił w turniejach i musicalach. Jednak dopiero odkryte na nowo w 2010 roku argentyńskie tango odsłoniło przede mną świat, w którym dzięki cabaceo, poruszającej serce muzyce, rodzącym się w tańcu emocjom i improwizacji stworzyć można na parkiecie niesamowitą, kilkunastominutową opowieść.”