Przeskocz do treści
Współbrzmienia
Inne

Współbrzmienia

Lubicie dobrą muzykę? Przeniesiemy Was w klimaty bluesa, rocka, flamenco, jazzu i reagge. Wszystko to dzięki formacji Grass Band Kraków i Przyjaciele której koncert odbędzie się u nas 13 grudnia o godz. 18. Piwnice Dworku, wstęp wolny.

W ciągu najbliższych miesięcy w ramach cyklu „Współbrzmienia” poznacie twórczość zespołu Grass Band Kraków i zaprzyjaźnionych z nim artystów. W muzycznej podróży poznacie autorskie projekty Żanety Lubera, Jorgosa Skoliasa, zespołów Sagittarius, Dzieci Kukurydzy, Kraków Street Band i wielu innych. Wraz z twórcami przejdziemy przez ogrody bluesa, rocka, flamenco, jazzu i reagge.

O ZESPOLE
Formacja powstała 20 lat temu w Skarżysku – Kamiennej z inicjatywy Rolanda Miki i Tomka Michalskiego pod nazwą „Roland Mika Blues”. Pod tym tytułem została wydana pierwsza płyta zespołu. W roku 2012 Roland Mika zaproponował współprace Richardowi Hojka, a latem 2014 r. do zespołu dołączył charyzmatyczny saksofonista z Ukrainy – Sierhiej Marczuk. W roku 2016 pojawił się gitarzysta i wokalista Jacek Głowacki, który zmotywował zespół do nagrania nowej płyty.

Wędrówka przez różne style muzyczne doprowadziła zespół do wypracowania indywidualnego brzmienia. W muzyce Grass Band Kraków usłyszymy wpływy bluesa, rocka, flamenco, reggae oraz szeroko pojętej muzyki akustycznej i rozrywkowej.
Oprócz własnych kompozycji pochodzących z płyt: „Roland Mika Blues” i „Polski Stuff” zespół gra także covery polskich wykonawców, z których należy wymienić: Dżem, Elektryczne Gitary, Kult, itp.

Grass Band możemy usłyszeć nie tylko w klubach, salach koncertowych, czy nastrojowych piwnicach, ale także na ulicach całej Europy. Dla członków zespołu muzyka jest kosmiczną energią, która powinna rozbrzmiewać w każdym zakątku świata.
Dlatego kiedy tylko mają możliwość, po prostu grają.

Obecny skład:
Roland Mika – gitara akustyczna, wokal,
Richard Hojka – Cajon,instrumenty perkusyjne,
Jacek Głowacki – gitara solowa ,wokal
Serhij Marczuk – Saksofon

Na koncertach zespołu panuje niepowtarzalny klimat, każdy występ jest inny i jedyny w swoim rodzaju. Świeżość i nową energię wprowadzają występujący gościnnie muzycy: Ela Kulpa, Old metropolitan Band, Jarosław Dzień.

https://www.facebook.com/events/1798503323752886/
https://www.facebook.com/GrassBandKrakow/