Przeskocz do treści
Współbrzmienia
Inne

Współbrzmienia

Nasz cykl „Współbrzmienia” nabiera tempa. W klimatycznych piwnicach Dworku spotykamy się już po raz piąty by zapewnić Wam ogromną porcję dobrej muzyki. Tym razem zespołowi Grass Band Kraków będzie towarzyszyć krakowska wokalistka jazzowa Ela „Mea” Kulpa. Zapowiada się wspaniały wieczór. Zabierzcie swoich znajomych oraz przyjaciół i spotkajmy się razem 7 marca (wtorek) o godz. 19.00 w Piwnicach. Wstęp wolny.

Ela ,,Mea” Kulpa
Krakowska wokalistka i aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, studiowała także wokalistykę na Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Uczestniczka wielu festiwali muzycznych m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting, Salzburg Jazz Festival, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Jazz na Kresach, Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting ,,Złota Tarka” w Iławie, Krakowski Letni Festiwal Jazzowy, Krakowskie Zaduszki Jazzowe. Współpracowała z jednym z pionierów muzyki gospel w Polsce The Willows Revival Singers. Obecnie jest wokalistką legendarnej grupy dixielandowej Old Metropolitan Band.

Grass Band Kraków
Zespół powstał 20 lat temu z inicjatywy Rolanda Miki i Tomka Michalskiego pod nazwą „Roland Mika Blues”. Wędrówka przez różne style muzyczne doprowadziła zespół do wypracowania indywidualnego brzmienia. W muzyce Grass Band Kraków usłyszymy wpływy bluesa, rocka, flamenco, reggae oraz szeroko pojętej muzyki akustycznej i rozrywkowej.
Oprócz własnych kompozycji pochodzących z płyt: „Roland Mika Blues” i „Polski Stuff” zespół gra także covery polskich wykonawców, z których należy wymienić: Dżem, Elektryczne Gitary, Kult, itp.
Dla członków zespołu muzyka jest kosmiczną energią, która powinna rozbrzmiewać w każdym zakątku świata. Dlatego kiedy tylko mają możliwość, po prostu grają.

Skład:
Roland Mika – gitara akustyczna, wokal,
Richard Hojka – Cajon,instrumenty perkusyjne,
Jacek Głowacki – gitara solowa ,wokal
Serhij Marczuk – Saksofon

Dołącz do naszego wydarzenia na facebooku i zaproś swoich znajomych!

https://www.facebook.com/events/1818905585017841/