Przeskocz do treści
Wwodowstąpienie
Inne

Wwodowstąpienie

W najbliższym „Pociągu do podróży”, 8 lutego, godz. 19.00, zapraszamy na prezentację książki Tomasza/Sajmona Sosina. To zapis bezprecedensowej w historii światowego żeglarstwa akcji przywrócenia do „życia” i sprowadzenia do cywilizacji jachtu żaglowego „Polonus”, który rozbił się na skalistej mieliźnie u wybrzeży antarktycznej Wyspy Króla Jerzego.

Podczas wyprawy ku czci Ernesta Shackletona w 2014r. jacht „Polonus” uległ awarii i osiadł na skale Wyspy Króla Jerzego na Antarktydzie. Załogę szczęśliwie uratowano, a jednostkę udało się odholować w pobliże stacji polarnej PAN im. Henryka Arctowskiego. Chwilę później rozpoczęto zbieranie funduszy na jej uratowanie. Nasz gość – Tomek/Sajmon Sosin, był jednym z 5 śmiałków, którzy podjęli się akcji ratowania „Polonusa” – dodamy, że skutecznej.

Przed nami opowieść o trzymiesięcznych zmaganiach z naturą, techniką oraz własnymi słabościami 5 polskich żeglarzy, walczących o wyrwanie jachtu z uścisku arktycznej ziemi. Prezentacji towarzyszyć będzie pokaz slajdów i filmów z tej antarktycznej przygody, również z pokonania Drake Passage – jednego z najbardziej nieprzyjaznych akwenów świata.

Spotkanie będzie również okazją do nabycia książki z autografem autora.

fb Przyjdź i zaproś znajomych!

Sala teatralna
wstęp wolny