Przeskocz do treści
Urodziny JAZZKULTURY | Koncert Tercetu Kamili Drabek

Urodziny JAZZKULTURY | Koncert Tercetu Kamili Drabek

Zapraszamy na drugie urodziny JAZZKULTURY, które świętować będziemy wraz z Tercetem Kamili Drabek. Startujemy 12 maja 2023 o 20.00 koncertem, po którym jam session i scena otwarta dla wszystkich chętnych. Wstęp wolny.

WYDARZENIE NA FB

Koncert Tercetu Kamili Drabek

Podczas koncertu Tercet zaprezentuje m.in. nowy program – przedpremierowy materiał zapowiadający drugi album zespołu. Nie zabraknie nowych kompozycji Kamili Drabek. Można spodziewać się pełnych wdzięku melodii, folkowych skojarzeń, młodzieńczo wykonanego oldschoolowego jazzu z domieszką poczucia humoru. Tercet kontynuuje również swoje upodobania do polish jazzu dlatego na koncercie nie zabraknie charakterystycznych dla zespołu oryginalnych wykonań mistrzów: Janusza Muniaka i Jerzego Dudusia Matuszkiewicza.

Tercet Kamili Drabek

Tercet to Marcin, Kamila i Kacper. Grupa przyjaciół poznała się na studiach w Krakowie i razem tworzy jeden z ciekawych i docenianych młodych zespołów jazzowych w Polsce. Ich muzyka opiera się o piosenki kontrabasistki Kamili. Jest pełna śpiewnych, folkowych melodii wykonanych z rockową energią i młodzieńczym wdziękiem. To jazz zagrany „po polsku” – z dużą dozą słowiańskiego liryzmu, ale i z nie mniejszym poczuciem humoru. Szczerość i pełen profesjonalizm zapewnił im uznanie krytyków i sympatię publiczności.

Dzięki wygranej w konkursie na Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019 zespół wydał swój pierwszy album pt. „Muzyka Naiwna”. Premiera miała miejsce w lipcu 2019 r. podczas festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Album wydany nakładem wydawnictwa Soliton. W 2020 r. płyta uzyskała nominację do nagrody muzycznej Fryderyk w kategorii Debiut Roku Jazz. Tercet koncertował podczas wielu festiwali w Polsce i zagranicą, m.in: V4 Jazz Fest (Praga, Samorin, Budapeszt, Kraków), Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Polska Jazz Festiwal (Opus Jazz Club, Budapeszt), czy Summer Jazz Festiwal.

Skład zespołu:

  • Marcin Konieczkowicz (saksofon altowy),
  • Kamila Drabek (kontrabas),
  • Kacper Kaźmierski (perkusja).