Przeskocz do treści
Grafika promująca Maraton Komiksowy. Z lewej strony komiksowe rysunki przedstawiające kolorowe, fantastyczne stworzenia, z lewej logo, godzina startu i miejsce wydarzenia.
Spotkanie

24-godzinny Maraton Komiksowy

Sztuka
darmowe
grupowe

Zapraszamy wszystkich na 24-godzinny Maraton Komiksowy

Sprawa jest prosta: przez 24 godzin mamy za zadanie narysować 24 strony komiksu na podany temat. Hasło przewodnie maratonu zostanie ogłoszone 21 Października 2023r., o godzinie 12:00!

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikujemy skończone komiksy uczestniczących osób.

Miejsce:
Zajazd Kościuszkowski CK Dworek Białoprądnicki
ul. Białoprądnicka 3, Kraków

oraz

Serwer TuKomiks na Discordzie – Dla tych którzy i które nie mogą pojawić się na miejscu, wydarzenie odbędzie się również na Discordzie. Ze względu na ograniczony czas aktywności linku do serwera zostanie podany na kilka dni przed startem eventu, na stronie wydarzenia na facebooku.

Czas:
Maraton Komiksowy rusza 21 Października 2023r. o godzinie 12:00

Organizatorzy:
Muzeum Komiksu,
Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe,
TuKomiks (Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski).
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki

Partnerzy:
Webkomiksy

Sponsor:
Kreska Mąki

Na czym polega maraton komiksowy?
W sobotę o godzinie 12:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 24 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć 24-stronnicowy komiks. To od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy i jakie dobierze środki artystyczne.

Dozwolone są prace w grupie, jak i praca w pojedynkę. W tej edycji wszyscy możemy pracować zdalnie z domu, udzielając się na stronie wydarzenia i na naszym Discordzie. Zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących, jak i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, oraz pasjonatów jak i mniej zainteresowanych tym tematem, ale ciekawskich ludzi.

ZIN komiksowy z naszego ostatniego 8-Godzinnego Maratonu Komiksowego z 10 Czerwca 2023r. można znaleźć pod linkiem poniżej:
tiny.pl/c9lrl

Kontakt i pytania:
tukomiks@gmail.com
facebook.com/TuKomiks

Śledź naszą relację z wydarzenia na:
instagram.com/tukomiks
instagram.com/krakowskifestiwalkomiksu
Instagram.com/muzeumkomiksu
instagram.com/dworekbialopradnicki

Autorem ilustracji jest:
Pan Lutek
oraz gościnnie nirmodel


Sztuka

Podobne wydarzenia