Przeskocz do treści
Koniki – drewniane zabawki | O kurka Kulturka!

Koniki – drewniane zabawki | O kurka Kulturka!

W lutym czekamy na Was tradycyjnie już w każdą niedzielę o godzinie 16:00. Nasze propozycje na zimowe popołudnia to spektakl inicjacyjny dla dzieci do 5 lat, warsztaty robienia drewnianych zabawek, warsztaty w duchu ekologii z twórczością Clauda Moneta oraz warsztaty kulinarne tym razem wegetariańskie. Nie siedźcie w domu! Przyjdźcie kreatywnie spędzić czas w rodzinnej atmosferze.

9 lutego 2020 r. – Koniki – drewniane zabawki

Warsztaty dla dzieci i rodziców z wykonywania zabawek na kiju, w duchu epoki PRL. Zadaniem uczestników będzie pomalowanie i ozdobienie obydwu strony głów koników. Po przygotowaniu łba zostanie on przymocowany ko kija, tworząc prostą zabawkę.

Prowadząca Ewelina Lekka. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale Form Przemysłowych. Aktualnie uczy się podstaw projektowania i meblarstwa artystycznego w liceum plastycznym w Tarnowie. Zajmuję się również projektowaniem przedmiotów 3D i renowacją mebli.

Przedział wiekowy: 4 -10 lat
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski

Spotkania z cyklu O, kurka Kulturka odbywają się w każda niedzielę o godzinie 16:00. Bilety w cenie 10 zł od każdego uczestnika dostępne na ekobilet.pl, w kasie Dworku lub przed wydarzeniem w miarę wolnych miejsc.

Sprawdź co jeszcze przygotowaliśmy dla Was w lutym:

16 lutego 2020 r. – EKOlaż, czyli drugie życie rzeczy według Claude Moneta.

Warsztaty dla dzieci w duchu ekologii, kreatywności i z nutą artystycznego szaleństwa.

Zapraszamy Was do ogrodu, który stworzył Claude Monet, niezwykły artysta, który utrwalał na płótnie ulotne wrażenia, jakie wywierało na nim otoczenie. Sam mówił, że natura jest jego pracownią, o czym możemy się przekonać oglądając jego dzieła poświęcone nenufarom czy liliom wodnym. Podczas zajęć, nadając rzeczom drugie życie, stworzymy ogród, który następnie przeniesiemy na karty papieru próbując, niczym impresjoniści bawić się barwą i światłocieniem.

Prowadząca: Anna Machacz
Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski

23 lutego 2020 r. – Kuchnia WEGE

Zapraszamy na warsztaty „Kuchni WEGE” dla dzieci i rodziców, podczas których razem wgłębimy się w świat roślin, kasz, pestek, nasion i orzechów. Obecnie warto sięgać w domowej kuchni po naturalne, roślinne zamienniki tradycyjnych potraw mięsnych czy wędlin, które według najnowszych badań naukowych nie powinny gościć na naszych stołach codziennie. Razem przygotujemy zdrowe, roślinne przysmaki i będziemy je degustować. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy znajdą dla siebie inspiracje do wykorzystania w domu.

Prowadząca: Fundacja Rozwoju i Terapii “Moja Przestrzeń”
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski

Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKU

Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona.
Sugerujemy wcześniejszy zakup biletów przez serwis EKOBILET.PL