Przeskocz do treści
ADHD u dorosłych... | HORYZONTY ONLINE

ADHD u dorosłych… | HORYZONTY ONLINE

Spotkanie ONLINE, w ramach cyklu „Horyzonty” odbędzie na profilu facebookowym Dworku 17 listopada o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na wykład Pawła Brudkiewicza – psychiatry, psychoterapeuty, pioniera diagnozowania i leczenia dorosłych z ADHD w Polsce – pt.”ADHD u dorosłych – realny problem na marginesie świadomości publicznej”.
ADHD występuje nie tylko u dzieci – dysfunkcjonalne objawy tego zespołu u większości osób utrzymują się także w dorosłości. Wpływ głównych symptomów (problemy z koncentracją uwagi, nadruchliwość i impulsywność) może utrudniać codzienne funkcjonowanie człowieka i obniżać jego jakość życia. Wtórne powikłania nierozpoznanego zespołu – takie jak depresja, lęki, problemy osobiste i zawodowe – mogą stanowić dodatkowe obciążenie i przyczyniać się do błędnych diagnoz i nieadekwatnego leczenia.
Tymczasem ADHD u dorosłych można w wiarygodny sposób rozpoznawać i stosownie do tego – proponować pacjentom leczenie przyczynowe. Metody terapii stosowane w przypadku ADHD u dorosłych są zwykle skuteczne i bezpieczne. U większości pacjentów udaje się uzyskać satysfakcjonującą poprawę objawową, funkcjonalną oraz w zakresie jakości życia. Niestety świadomość tego rozpoznania jest zbyt mała, zarówno na poziomie społecznym, jak i wśród specjalistów opieki medycznej. Dlatego wszelkie działania edukacyjne w tym zakresie mogą przynieść korzyści indywidualnym osobom, jak i całemu społeczeństwu.
O tym wszystkim w kontekście bogatej praktyki zawodowej opowie pionier diagnozowania ADHD u dorosłych, psychiatra i psychoterapeuta lek. med. Paweł Brudkiewicz. Na co dzień pracuje w Centrum Dobrej Terapii w Krakowie.
Paweł Brudkiewicz – specjalista psychiatra, psychoterapeuta. Pionier diagnozowania i leczenia dorosłych z ADHD w Polsce. Pomysłodawca realizacji polskiego tłumaczenia kwestionariusza DIVA (jedno z głównych narządzi służących do diagnozowania ADHD u dorosłych), które staraniem jego zespołu Medycyny Praktycznej Psychiatrii ukazało się w 2015 roku. Założyciel i Redaktor Naczelny czasopisma specjalistycznego „Medycyna Praktyczna – Psychiatria”. Członek European Network Adult ADHD (ENAA).
Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na spotkanie online.


Horyzonty. W 2020 roku spotykamy się w nowym cyklu popularnonaukowym – „HORYZONTY”. Najważniejszym bohaterem jest człowiek i szerokie aspekty jego funkcjonowania – od umysłu przez ciało po psyche. Do tej pory, od ponad 2 lat, spotykaliśmy się podczas Akademii Mózgu, która skupiała się szczególnie wokół zagadnień umysłu, jednak obecnie będziemy przyglądali się człowiekowi ze znacznie szerszego spectrum.
Naszymi gośćmi są specjaliści, którzy z perspektywy różnych nauk, teorii i doświadczeń pozwolą odpowiedzieć na wciąż aktualne pytania kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? W ramach nawiązanej współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim co jakiś spotykamy się m.in. z wykładowcami Instytutu Psychologii Stosowanej.