Przeskocz do treści
Strażnik miejski przebrany za smoka barbakusa podczas spektaklu
Spektakl

Akademia Barbakusa | Spektakl „W królestwie zakręconego czasu”

Teatr
grupowe
rodzinne

„W królestwie zakręconego czasu” to spektakl teatralny dla dzieci zagrany przez strażników miejskich.

Przedstawienie „Królestwo Zakręconego Czasu” otrzymało nagrodę w konkursie „Słoneczniki 2015” w kategorii „Sztuka wizualna”. Jego interaktywny charakter pozwala zaciekawić małego odbiorcę i przekazać mu najważniejsze treści.

Spektakl opowiada historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może znaleźć się każdy z młodych widzów.

Zdecydowaliśmy się na edukację poprzez teatr, gdyż w ten wyjątkowy sposób można nie tylko uczyć dzieci, ale także choć na chwilę przenieść je do bajkowej krainy, której nie odnajdą w telewizji czy przed komputerem” – tłumaczy kierownik Referatu Profilaktyki Paweł Zaborski, pomysłodawca spektaklu oraz odtwórca głównej roli „Czarodzieja Profilacticusa”. Dodaje, że w czasie przedstawienia dzieci mogą się dowiedzieć, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, dlaczego nie można zadawać się z nieznajomymi oraz jak obronić się przed atakiem psa.

W królestwie zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach

Spektakl „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” opowiada historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może znaleźć się każdy z młodych widzów. Teatr jest doskonałym narzędziem do realizacji zadań poznawczych i wychowawczych. Spektakle teatralne to również świetna zabawa, która kształtuje wrażliwość dzieci i pozwala na rozwijanie wyobraźni. Interaktywny charakter projektu pozwala wciągnąć najmłodszych widzów w fabułę spektaklu i w ciekawy sposób przekazywać najistotniejsze treści.

Najważniejszym atutem projektu jest jego autentyczność. Na scenie występują strażnicy, którzy na co dzień prowadzą działania profilaktyczne w krakowskich szkołach i przedszkolach, a dodatkową zaletą jest mobilność projektu – można go wystawić praktycznie w każdym miejscu.

Opiekę artystyczną nad przedstawieniem sprawowała teatrolog Anna Machacz, natomiast autorem tekstów piosenek jest strażnik Roman Banasik. Spektakl powstał we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK w ramach programu „Bezpieczny Kraków”. Rekord frekwencji na widowni padł w Kinie KIJÓW.CENTRUM w trakcie inauguracji akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Nasz spektakl „Królestwo Zakręconego Czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach” obejrzało wówczas ponad 800 dzieci.

Informacje

Wiek widowni: 5-8 lat

Czas trwania: ok. 45 min.

Miejsce: sala teatralna – oficyna wschodnia

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY:

akademia.barbakusa@strazmiejska.krakow.pl lub telefonicznie 885-955-912

Wstęp wolny

Teatr

Podobne wydarzenia