Przeskocz do treści
Akademia Mózgu - Kultura jedzenia a depresja

Akademia Mózgu – Kultura jedzenia a depresja

Depresja – epidemia naszych czasów. Dotyczy ludzi w każdym wieku. Jest główną przyczyną śmierci młodych ludzi, którzy nie podejmują leczenia. Na świecie choruje na nią 350 mln ludzi, a w Polsce ok 1,5 miliona. Wiele osób walki z chorobą jednak nie podejmuje. O tym jakie czynniki zwiększają ryzyko choroby dowiemy się podczas marcowego spotkania w Akademii Mózgu.
Zapraszamy na spotkanie we wtorek 19 marca o godzinie 19:00.
Przyczyny depresji są złożone. Wśród najczęściej wymienianych są: długotrwały stres, szybkie tempo życia i samotność. Jednak nie każdy wie, że aby ochronić nasz mózg przed jedną z najpowszechniejszych i najbardziej destrukcyjnych chorób cywilizacyjnych XXI w. należy także zadbać o….. dietę
O diecie, genetyce, mikrobiocie i o tym jak odżywianie wpływa na nasz nastrój i odporność na stres opowie nasz gość – Magdalena Strojniak ( Studiomy ) dietetyk, coach i trener biofeedback. Gorąco zapraszamy.
Dołącz do wydarzenia na FACEBOOKU

AKADEMIA MÓZGU – cykl spotkań o charakterze popularnonaukowym, organizowanych we współpracy z panią Magdaleną Strojniak. W ich trakcie, z perspektywy różnych nauk, teorii i doświadczeń, poszukujemy odpowiedzi na pytanie: „W jaki sposób używać siły i potencjału swojego umysłu do poprawy jakości życia?” czy też „Co i w jaki sposób wpływa na sprawne funkcjonowanie naszego mózgu i całego organizmu?”
Naszymi gośćmi byli m.in. prof. dr hab. n. med. Iwona Wybrańska, lekarz medycyny Zlata Czajkowska, psycholog dr Marek Binder, prof. dr hab. Małgorzata Abassy, dr Lech Górniak, choreograf Iwona Olszowska, dr Marcin Urbaniak, Maria Mazurek (współpracowała m.in. ze śp. Prof. Jerzym Vetulanim) i wielu innych.
Od 2019 r. współpracujemy także z wykładowcami Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.