Przeskocz do treści
Amirova Trio - premiera płyty

Amirova Trio – premiera płyty „Roots”

Premierowy koncert z płyty „Roots” zespołu Amirova Trio już 22 października 2021r. w Centrum Kultury Dworek Białopradnicki. Zapraszamy na wydarzenie w piątek o godz. 20.00. Bilety w cenie 30zł dostępne na ekobilet.pl oraz przed wydarzeniem.
Amirova Trio:
Julia Amirova – fortepian
Mikołaj Sikora – perkusja
Piotr Przewoźniak – perkusja
Zespół Amirova Trio powstał w 2018 roku, kiedy w Akademii Muzycznej w Krakowie spotkali się pianistka z Kijowa Julia Amirova, tarnowski kontrabasista Mikołaj Sikora oraz perkusista z Bielska Patryk Gajda. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji pianistki w stylach contemporary jazz, groove, niekiedy można usłyszeć liryczne ballady oraz interesujące kompozycje modalne inspirowane muzyką ludową. Trio zagościło w znanych polskich klubach jazzowych jak: Strefa (Kraków), Piwnica pod Baranami (Kraków), Piec Art Jazz Club (Kraków), Metrum Jazz Club (Bielsko-Biala), 12On14 Jazz Club (Warszawa). W tym roku zespół zakwalifikował się do prestiżowego programu Ministra Kultury – Partnerstwo dla Muzyki 2.0. We współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Miastem Kraków oraz fundacją Fort Luneta w Krakowie zrealizował autorski program “Roots” oraz wykonał koncert w ramach tego programu. W grudniu 2020 zostaliśmy laureatami III miejsca na XXX edycji Międzynarodowego Festiwalu “Mikołajki folkowe” – cyt. “za oryginalne połączenie jazzu i muzyki tradycyjnej”. W lipcu 2021 r. zespół wystąpił podczas Letniego Festiwalu Jazzowego w Krakowie.
Wiosną 2021 ukazała się pierwsza płyta pod tytułem “Roots”, w skład której wchodzą tradycyjne pieśni z Ukrainy i Polski w opracowaniu na trio jazzowe. Nazwa “Roots”, czyli “Korzenie” pojawiła się, dlatego że poprzez wykonanie dawnych pieśni można odczuć związek ze swoim rodem, ze swoim krajem, zrozumieć kim się jest i odnaleźć swoje tytułowe korzenie. Muzyka tradycyjna Ukrainy i Polski ma w sobie dużo wspólnego, przedstawienie pieśni tych krajów w jednym programie pokazuje, że jesteśmy bliskimi narodami i kultura nas łączy. W repertuarze można znaleźć groove’owe utwory, ballady, a także szybkie kompozycje z tanecznym charakterem. Współczesne aranżacje i jazzowa harmonia pozwalają na nowo interpretować słowiański folklor, jednak tradycje i charakterystyczne elementy muzyki etnicznej zostają zachowane i łącznie tworzą unikalny klimat i nastrój.
Płyta” Roots” została wydana we współpracy z Miastem Kraków oraz organizacjami ZAiKS i Stoart
Dworek Białoprądnicki – sala kominkowa
Bilety: 30 zł (Dostępne na ekobilet.pl)
Dołącz do WYDARZENIA na Facebooku i zaproś znajomych na koncert


Informujemy, że:
1. W związku z obostrzeniami związanymi z wirusem SARS-COV-2 liczba miejsc jest ograniczona, niemniej po osiągnięciu wyznaczonego limitu, osoby z Unijnym Certyfikatem COVID, które zostały w pełni zaszczepione, będą miały możliwość uczestniczyć w wydarzeniu. W tym celu prosimy przygotować kod QR umieszczony na certyfikacie w celu odczytu informacji czy dana osoba została w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19.
2. Prosimy o posiadanie oraz stosowanie własnych środków ochrony w postaci maseczki.
3. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego od innych uczestników wydarzenia oraz do stosowania się do poleceń osób zajmujących się obsługą wydarzenia.