Przeskocz do treści
AUTOSTOPEM W HIMALAJE. O podróży przez Ladakh i Kaszmir | Pociąg do podróży ONLINE

AUTOSTOPEM W HIMALAJE. O podróży przez Ladakh i Kaszmir | Pociąg do podróży ONLINE

Przed nami drugie spotkanie ONLINE w ramach slajdowisk podróżniczych Pociąg do podróży. Tym razem Zdzich Rabenda zabierze nas do Ladakh i Kaszmiru – malowniczych górskich regionów Indii położonych na styku wielkich mocarstw. Bądźcie z nami w czwartek, 26 marca 2020 o godzinie 19:00.
TRANSMISJA ONLINE BĘDZIE URUCHOMIONA NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PROFILU FACEBOOKOWEGO
Rozpoczniemy u podnóży Himalajów Zachodnich. Pokonamy pieszo dziesiątki kilometrów odwiedzając niewielkie społeczności funkcjonujące wedle praw tamtejszych systemów kastowych. Dotrzemy do górskiej enklawy zamieszkałej przez tysiące izraelskich hipisów i przypadkiem wylądujemy wraz z nimi na festiwalu muzyki psytrance.
Następnie wyruszymy w szaloną wyprawę autostopem jedną z najwyżej położonych dróg świata do dawnej stolicy tybetańskiego królestwa Ladakh. Staniemy na szczycie Stok Kangri (6153 m.n.p.m.), a po zejściu z gór, weźmiemy udział w buddyjskim rytuale Kalachakra pośród tysięcy mnichów słuchając nauczania samego Dalajlamy. Przekonamy się też jak wygląda życie codziennie okrytego ponurą sławą regionu Kaszmiru.
Zdzich Rabenda od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury. Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem Tyś Widzioł – Podróże i Edukacja, w ramach której realizuje prezentację oraz warsztaty o tematyce etnologiczno- podróżniczej adresowane dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy również na funpage Zdzicha – Takie tam z tripa
Dołącz do WYDARZENIA i zaproś znajomych którzy tak jak my zostali w domu.